Звільнений глава Генштабу Вірменії подав до суду

Фото: Минобороны Армении Оніко Гаспарян заявив, що «продовжить службу батьківщині і народу в іншому статусі»

Вирішення кризи у Вірменії може бути забезпечено тільки в результаті відставки прем’єра Нікола Пашиняна і дострокових парламентських виборів, вважає Оніко Гаспарян.

 

Генерал-полковник Оніко Гаспарян назвав антиконституційною заяву прем’єр-міністра Вірменії Нікола Пашиняна про його звільнення з посади начальника Генштабу Збройних сил (ЗС) країни і звернувся до адміністративного суду. Про це повідомляє ТАСС у середу, 10 березня.

 

«Заява прем’єра про визнання мене звільненим з посади глави Генштабу ВС опублікована на офіційному сайті уряду. Моя позиція не змінилася: і опублікована заява, і весь процес звільнення неконституційні, що зайвий раз підтверджує, що вирішення нинішньої кризи може бути забезпечено тільки в результаті відставки прем’єра і дострокових парламентських виборів. Для реалізації сили конституції я звернувся до адміністративного суду», — зазначив Гаспарян.

 

 

Він також додав, що «продовжить службу батьківщині і народу в іншому статусі» і звернувся до військових, закликавши їх «продовжувати службу виключно країні і народу для розвитку ЗС і зміцненні Вірменії та Арцаха».

 

Своєю чергою, керівний склад ЗС Вірменії підтвердив вимогу Гаспаряна про необхідність відставки Пашиняна і проведення дострокових парламентських виборів.

 

«Керівний склад ЗС приєднується до послання генерал-полковника Оніка Гаспаряна і підтверджує зроблені раніше оцінки щодо ситуації в республіці. Розв’язка існуючої ситуації одна, вона вказана в посланні (відставка прем’єра і проведення дострокових виборів, — ред.). Заклик начальника Генштабу ЗС, генерал-полковника Оніка Гаспаряна, який пролунав у посланні від 10 березня, керівництво ЗС бере на себе як доручення», — наголошується в заяві.

 

Раніше Пашинян заявив, що Гаспарян звільнений від займаної посади, так як указ про його звільнення в термін не підписав президент країни Вірменії Армен Саркісян, і при цьому не став оскаржувати в Конституційному суді.

 

У свою чергу, Саркісян направив до КС заяву з проханням визначити питання відповідності конституції закону Про військову службу і статус військовослужбовця, за яким призначається і звільняється глава Генштабу, зазначивши, що подача заяви обумовлена ​​також «проблемами, які стали більш очевидними в результаті ініціативи прем’єр-міністра про звільнення» Гаспаряна і наступних правових процесів.

 

 

Новости от Корреспондент.net в Telegram. Подписывайтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet

Джерело

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.