Zoom-виснаження. Онлайн-спілкування викликає стрес

Спілкування по відеозв’язку вимотує

Відеоконференції змінюють світ роботи, навчання, особисте життя та можуть неабияк діяти на нерви.

 

Коронавірус міцно ввів у наше життя спілкування в режимі відеоконференцій. Сьогодні професійне і особисте життя відбуваються, в основному, перед камерами комп’ютерів і смартфонів.

 

Німецьке видання Süddeutsche Zeitung пише про дослідження, яке підтвердило, що відеоконференції викликають більше стресу, ніж реальні зустрічі.

 

І чому ж?

 

Бачиш сам себе

 

Відеоконференції змінюють світ роботи, навчання і особистого життя. Вони мають багато переваг, але можуть неабияк діяти на нерви. «Zoom-виснаження і втома» — так Джеффрі Хенкок називає феномен, викликаний відеоконференціями.

 

Хенкок — професор комунікації в Стенфордському університеті, він і його команда опитали більше 10 тисяч учасників відеоконференцій про їхній досвід роботи з Zoom, Teams, Skype і іншими сервісами. Головний висновок дослідження: відеоконференції викликають набагато більший стрес, ніж особисті зустрічі.

 

Zoom-виснаження. Онлайн-спілкування викликає стрес

EPA

 

Однією з основних причин втоми від відеоконференцій, очевидно, є те, що під час більшості з них люди бачать самих себе.

 

Кожна сьома жінка, але тільки один із 20 чоловіків, каже, що відчуває себе «дуже» або «вкрай» втомленим після відеоконференції. І молоді люди, незалежно від статі, відчувають втому швидше, ніж люди похилого віку.

 

Жінки більш схильні, ніж чоловіки, розглядати себе в дзеркалі і оцінювати, яке враження вони справляють на інших, показують дослідження. При цьому, очевидно, неважливо, чи це справжнє дзеркало, соціальні мережі або відеоконференції.

 

Zoom-виснаження. Онлайн-спілкування викликає стрес

EPA

 

Страх дзеркала

 

Жінки загалом більше турбуються про свій образ, ніж чоловіки, дослідники називають це «страхом дзеркала». Крім того, у віртуальному просторі вони часто утримуються від невербальної комунікації, яка мала б місце у звичайних розмовах: вони намагаються не гладити своє волосся і не торкатися до обличчя, побоюючись, що це може здатися несерйозним.

 

Чоловіки набагато менш чутливі в цьому відношенні: навіть під час відеоконференції зі 150 глядачами вони можуть з’явитися з триденною щетиною і брудним волоссям у стилі локдауну, бути одягненими в один і той же светр п’ять днів поспіль, чесати своє подвійне підборіддя і колупати в носі.

 

«Це, звичайно, неприємно для інших учасників, — резюмує Süddeutsche Zeitung, — але корисно для їх власної психіки».

 

 

Джерело

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.