ЗМІ: КНДР відновила роботу плутонієвого реактора

Фото: Reuters (архив) Ядерний науково-дослідний центр в Йонбені

Реактор, що не функціонував два з половиною роки, знову працює, стверджують у МАГАТЕ.

Північна Корея, ймовірно, перезапустила ядерний реактор в Йонбені з виробництва плутонію для ядерної зброї. Про це в неділю, 29 серпня, повідомила газета The Wall Street Journal з посиланням на щорічну доповідь Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ) щодо діяльності КНДР в ядерній сфері.

«З початку липня було кілька ознак, в тому числі скидання води, яка охолоджує, що відповідає роботі реактора», — йдеться в документі.

Ще однією ознакою активності реактора в МАГАТЕ називають те, що відновилася робота розташованої поруч з ядерним об’єктом лабораторії з виділення плутонію з відпрацьованого ядерного палива.

Згідно зі звітом, реактор в Йонбені не функціонував з грудня 2018 до початку липня 2021 року.

Як відомо, МАГАТЕ не мало доступу до Північної Кореї відтоді, як Пхеньян витурив своїх інспекторів у 2009 році. Потім країна продовжила реалізацію своєї програми створення ядерної зброї і незабаром відновила ядерні випробування. Останнє ядерне випробування було в 2017 році. Зараз МАГАТЕ спостерігає за Північною Кореєю в основному за допомогою супутникових знімків.

Нагадаємо, раніше експертна група комітету ООН заявила, що Пхеньян провів випробування на ядерному об’єкті в Йонбені в період між груднем 2020 року та лютим 2021 року. Активність всередині комплексу була виявлена за допомогою інфрачервоного та інших зображень.

Кім Чен Ин закликав підвищити боєготовність армії КНДР

Джерело

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.