ЗМІ: Київ попросили не критикувати договір з ПП-2

Фото: nord-stream2.com США закликали владу України утриматися від критики угоди щодо ПП-2

Американські чиновники відмовилися від зупинки проекту і тепер намагаються стримати завдані збитки, уклавши угоду з Німеччиною, пише Politico.

 

Адміністрація президента США Джо Байдена закликала українських колег утриматися від критики угоди з Німеччиною щодо російського газопроводу Північний потік-2. Про це з посиланням на чотирьох осіб, знайомих із переговорами, повідомляє Politico в середу, 21 липня.

 

«Офіційні особи США дали зрозуміти, що відмовилися від зупинки проекту, відомого як Північний потік — 2, і тепер намагаються стримати завдані збитки, уклавши грандіозну угоду з Німеччиною. У той же час, офіційні особи адміністрації тихо закликали своїх українських колег утриматися від критики майбутньої угоди з Німеччиною, що стосується трубопроводу, за словами чотирьох осіб, знайомих з переговорами», — сказано в матеріалі.

 

Як заявили співрозмовники видання, офіційні особи заявляли українській стороні, що публічний виступ проти майбутньої угоди може завдати шкоди двостороннім відносинам між Україною і США. Також вони закликали українців не обговорювати з Конгресом потенційні плани США і Німеччини.

 

Своєю чергою, чиновник, який займає високий пост в адміністрації Байдена, оскаржив повідомлення видання, заявивши, що ситуація складніша. При цьому він відмовився поділитися додатковою інформацією про переговори США та України. За його словами, на переговорах з Німеччиною США намагаються обмежити ризики, пов’язані з трубопроводом, для України і для європейської енергетичної безпеки.

 

Нарешті, джерело, близьке до президента України Володимира Зеленського, заявило, що позиція України полягає в тому, що санкції США все ще можуть зупинити завершення проекту, а також, що Київ, як і раніше, виступає проти проекту газопроводу.

 

Раніше WSJ повідомив, що США і ФРН готові оголосити про операцію щодо ПП-2. Результати переговорів США і Німеччини щодо російського газопроводу стануть відомі 21 липня, стверджують журналісти.

 

Меркель і Байден. Суперечка щодо України, фронт проти РФ

 

 

 

Джерело

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.