ЗМІ дізналися про останню розмову Байдена і президента Афганістану

Президент Афганістану Ашраф Гані, який утік з країни

Американський лідер обіцяв Гані дипломатичну, політичну, економічну і певну військову підтримку.

 

Президент США Джо Байден розмовляв по телефону з президентом-втікачем Афганістану Ашрафом Гані за кілька тижнів до того, як той залишив країну. Стенограма і аудіозапис 14-хвилинної розмови опинилися в розпорядженні Reuters.

 

Зазначається, що дзвінок відбувся 23 липня.

 

Як пише Reuters, Байден пообіцяв Гані дипломатичну, політичну, економічну і певну військову підтримку. Але при цьому Гані повинен був публічно заявити про наявність у нього плану з контролю над ситуацією в країні.

 

Також Байден високо оцінив готовність армії Афганістану, яка навчалася і фінансувалася урядом США, протистояти талібам: «У вас 300 тисяч добре озброєних сил проти 70-80 тисяч, і вони явно здатні добре боротися», — заявив Байден.

 

У свою чергу Гані заявив, що вірить в можливість встановлення миру і подякував Байдену за допомогу: «Ваша впевненість у підтримці має дуже велике значення для того, щоб ми могли дійсно серйозно мобілізуватися», — відповів Гані.

 

Про те, що президент Афганістану покинув країну, стало відомо 15 серпня. Він виїхав у супроводі керівника своєї адміністрації Фазла Махмуда Фазлі і радника з нацбезпеки Хамдулли Мухіба. Цього самого дня таліби захопили столицю Афганістану Кабул. Щоб уникнути кровопролиття, уряд передав їм владу.

 

 

 

Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet

Читайте Korrespondent.net в Google News

Джерело

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.