ЗМІ дізналися про нову вимогу ЄС щодо безвізу

Фото: Getty Images За оцінками ЗМІ, загрози скасування безвізу для України немає

В ЄС обговорюють синхронізацію країн, що мають безвіз, із візовою політикою Союзу, на що Україна не піде, пишуть ЗМІ.

 

Євросоюз висунув Україні нову рекомендацію щодо безвізового режиму, пише Європравда в четвер, 30 вересня.

 

 

«Вперше за час безвізового моніторингу ЄС висунув на адресу України ще одну «рекомендацію», яка досі не звучала. Євросоюз хоче, щоб всі безвізові держави з часом «синхронізували візову політику з європейською», — йдеться в повідомленні.

 

Видання зазначає, що для України така вимога абсолютно неприйнятна. Поскільки вона передбачає необхідність ввести візи для Туреччини або інших дружніх країн.

 

«Однак і ЄС не планує поступатися і зараз обговорює, що робити з тими країнами, які ухиляються від виконання цієї вимоги. При цьому Україна тут також «потрапила під роздачу за компанію»: ця вимога адресована, перш за все, Сербії, яка стала точкою в’їзду в Європу громадян азіатських держав, як то з Бангладешу, які потім нелегально направляються в ЄС», — йдеться в статті.

 

Відзначається, що це питання можуть обговорити під час саміту Україна — ЄС у жовтні.

 

Також видання повідомляє, що документ ЄС, присвячений механізму призупинення безвізу, вказує на недоробки України у сфері боротьби з корупцією.

 

Бельгія в документі нагадала, що в 2017 році, приймаючи рішення про візову лібералізацію, ЄС пішов на поступки і закрив очі на те, що Україна не відповідала окремим антикорупційним індикаторам ПДВЛ («безвізовому» плану дій). Тому Брюссель пропонує нагадувати Україні про це, а також про можливі наслідки для безвізу.

 

Як наголошується в статті, про «загрозу втрати безвізу» поки можна забути. Вона може з’явитися в разі погіршення міграційних показників або відкату реформ, але підстав для цього немає.

 

Раніше в ЗМІ з’явилася інформація, що ряд країн ЄС висловили невдоволення через порушення правил безвізового режиму для третіх країн, у тому числі України.

 

У Кабміні заявили, що ця інформація не відповідає дійсності.

 

Ці ж чутки спростував президент Німеччини Франк-Вальтер Штайнмаєр.

 

 

 

Джерело

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.