Зеленський зустрівся із Санду в Кишиневі

Фото: president.gov.ua Зеленський зустрівся із Санду

Володимир Зеленський та Мая Санду обговорили співпрацю між Україною та Молдовою в рамках Асоційованого тріо.

 

Президент України Володимир Зеленський зустрівся із президентом Молдови Маєю Санду в Кишиневі. Про це повідомляє прес-служба ОП в п’ятницю, 27 серпня.

 

«Велика честь бути сьогодні тут. Для нас дуже важливі теплі, історичні, дружні, сусідські відносини з Молдовою», — сказав Зеленський та додав, що Україна вважає Молдову важливим партнером.

 

«Ми вважаємо, що у нас не може бути ніяких питань щодо наших дружніх відносин», — підкреслив Зеленський.

 

Він також відзначив, що Україна є відкритою до поглиблення відносин з Молдовою.

 

«Ми раді бути на 30-річчі незалежності Республіки Молдова», — сказав Зеленський.

 

На зустрічі співрозмовники обговорили перспективи торговельно-економічного співробітництва, зокрема щодо реалізації інфраструктурних проектів.

 

«Відносини України і Молдови мають величезний потенціал, і сьогодні нам треба максимально сконцентрувати зусилля для його використанні», — підкреслив Зеленський.

 

Сторони також позитивно оцінили роботу, яку було проведено в рамках реалізації проекту будівництва прикордонного мостового переходу через Дністер на українсько-молдовському кордоні. Президенти обговорили питання повернення українських енергетичних компаній на молдавський ринок поставки електричної енергії.

 

Крім того, Зеленський подякував Санду за участь у саміті Кримської платформи і приєднання до його декларації.

 

«Як і раніше, Україна і Молдова взаємно підтримують суверенітет і територіальну цілісність одна одної в міжнародно визнаних кордонах. Ваша особиста участь у саміті Кримської платформи ще раз підтвердила цю позицію та продемонструвала наші спільні прагнення протистояти зовнішньому тиску», — заявив Зеленський.

 

Нарешті, лідери наголосили на необхідності в подальшому тісно співпрацювати у форматі Асоційованого тріо для поглиблення політичної асоціації та економічної інтеграції з ЄС.

 

Нагадаємо, що раніше Зеленський розповів про цілі Асоційованого тріо. Співпраця України, Грузії та Молдови має наблизити країни до членства в ЄС, підкреслив Володимир Зеленський.

 

Зеленський: Потрібно посилити зв’язки країн Причорномор’я

 

Джерело

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.