Зеленський заявив про "незавершеність" ЄС і НАТО

Фото: Пресс-служба президента Украины Зеленському потрібні конкретні терміни вступу України в НАТО і ЄС

Для України членство в ЄС і НАТО — гарантія безпеки та добробуту, наголосив президент.

Київ зробив достатньо для отримання підтверджених термінів членства в Євросоюзі і НАТО. Без України ці організації не будуть завершеними. Таку заяву зробив президент Володимир Зеленський на форумі Україна 30. Міжнародна політика в Києві, повідомляє його прес-служба в понеділок, 5 липня.

«Я завжди кажу, що проекти ЄС і НАТО не будуть завершені без України. Набуття повноправного членства України в ЄС і НАТО є основоположним стратегічним пріоритетом зовнішньої політики України», — зазначив Зеленський.

Він додав, що, згідно з останніми дослідженнями, понад 60% громадян підтримують вступ України в ЄС і переконлива більшість — в НАТО.

«Для нас це гарантія благополуччя і безпеки. Безпека — пріоритет. І гарантія добробуту. Наша держава і український народ, я вважаю, вже зробили достатньо для того, щоб отримати від партнерів чіткі підтвердження того, коли, як Україна буде членом ЄС і членом Альянсу», — резюмував президент.

Нагадаємо, що раніше був затверджений спецплан щодо вступу України в НАТО. Програма під егідою Комісії Україна-НАТО була затверджена в лютому цього року, а в травні вона пройшла всі необхідні етапи узгодження.

За підсумками саміту в червні президент Володимир Зеленський подякував НАТО за перспективу членства України, але водночас дорікнув членам Альянсу за відсутність конкретних термінів для наступних кроків для досягнення мети.

Джерело

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.