Зеленський пообіцяв, що тарифи взимку не зростуть

Президент запевнив, що тарифи не підвищаться

Комунальні послуги в Україні не дорожчатимуть, незважаючи на високі ціни у світі на енергоносії, запевнив президент.

До закінчення опалювального сезону тарифи в Україні не зростуть, заявив президент Володимир Зеленський під час засідання Конгресу місцевих і регіональних влад у четвер, 30 вересня.

«До кінця опалювального сезону тарифи на тепло, тарифи на гарячу воду для населення не будуть зростати… Незважаючи ні на що, на будь-які ринкові зміни, коливання, тиск інших держав, незважаючи на ту страшну на сьогодні ціну — більше тисячі доларів за тисячу кубометрів, як кажуть, європейську ціну», — заявив Зеленський.

Також він ініціює новий трирічний тарифний меморандум з місцевою владою.

«Але це поки латання дірок. Тому я чекаю появи аналогічного меморандуму. Ми вже почали працювати з місцевою владою. Я б хотів, щоб ми мали меморандум не на один, а на три наступні роки. І щоб не було сюрпризів для громадян України», — сказав президент.

Прем’єр-міністр Денис Шмигаль додав, що Кабмін надасть субвенцію громадам на покриття частини витрат підприємств теплопостачання.

«В основі меморандуму домовленість, що місцева влада не буде підвищувати тарифи на тепло і гарячу воду в цьому опалювальному сезоні в порівнянні з попереднім сезоном», — сказав він.

Також документ включатиме положення про безперебійне постачання газу, фінансову підтримку громад з боку держави для безперебійної роботи теплокомуненерго і непідвищення тарифів.

«Ми розуміємо, що частина громад не зможе самостійно покривати частину витрат підприємств теплопостачання для забезпечення їхньої безперебійної роботи і непідвищення тарифів. Тому з боку держави буде передбачена субвенція громадам з незадовільним індексом податкоспроможності вже з 4-го кварталу поточного року», — заявив Шмигаль.

Серед іншого, для незмінності тарифів у 2022 році держава зобов’язується передати і спрямувати до місцевих бюджетів податок з доходів фізосіб в розмірі плюс 4%, а також акциз з палива в розмірі 13,44% також залишиться в місцевих бюджетах.

Раніше в тому, що тарифи підвищуватися не будуть, запевнили в уряді.

Джерело

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.