Зеленський підписав указ про створення кібервійськ

Фото: Пресс-служба президента Украины Зеленський підписав указ про створення кібервійськ

Документ, який запускає в дію рішення РНБО, вже набрав чинності. Тепер Кабмін має невідкладно розрахувати обсяг фінансування кібервійськ.

 

Президент Володимир Зеленський зробив чинним рішення РНБО про створення кібервійськ у структурі Міноборони України. Відповідний документ №446/2021 у четвер, 26 серпня, спільно з зазначеним рішенням РНБО оприлюднено на сайті глави держави.

 

У рішенні РНБО відзначається, що Кабмін має невідкладно розрахувати обсяг матеріально-технічних і фінансових ресурсів, необхідних для створення та забезпечення належного функціонування кібервійськ, а також обсяг комплектування особового складу кібервійськ з урахуванням оптимального співвідношення військовослужбовців, працівників Міністерства оборони України, а також зарахованих у запас, резервістів та інших категорій осіб.

 

«За результатами розрахунків у двомісячний термін розробити і внести на розгляд Верховної Ради України законопроект щодо створення та функціонування в системі Міністерства оборони України кібервійськ», — йдеться в документі.

 

У ньому наголошується, що вказане рішення було прийнято для захисту суверенітету держави, забезпечення її обороноздатності, запобігання збройного конфлікту і надання відсічі збройній агресії в кіберпросторі.

 

Указ президента набирає чинності з дня його опублікування. Згідно з ним, відповідальним за виконання зазначеного рішення РНБО є секретар Ради Олексій Данілов.

 

Нагадаємо, стратегія кібербезпеки, що припускає створення кібервійськ, була затверджена на засіданні РНБО в травні. Пізніше секретар РНБО Олексій Данілов прокоментував це рішення, зазначивши, що виклики і загрози в кіберпросторі сьогодні набагато небезпечніші, ніж ядерна зброя.

 

 

Джерело

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.