Зеленський і гендиректор МАГАТЕ обговорили питання ядерної безпеки

Фото: president.gov.ua Перетворюємо зруйнований 4-й енергоблок в екологічно безпечну систему — Зеленський

Під час зустрічі йшлося про розвиток атомної енергетики в Україні, про використання новітніх ядерних реакторів і небезпечної ситуації з шахтами на Донеччині.

 

Президент України Володимир Зеленський обговорив з генеральним директором МАГАТЕ Рафаелем Маріано Гроссе питання ядерної безпеки в Україні і в Європі. Гендиректор МАГАТЕ прибув до Києва в 35-ту річницю з дня аварії на Чорнобильській АЕС, повідомляє прес-служба Офісу президента.

 

«Українська держава працює над розвитком атомної галузі для забезпечення енергетичної безпеки і синхронізації національної енергетичної системи з енергосистемою Європейського Союзу», — сказав глава держави.

 

Він додав, що Україна налаштована розвивати свою атомну енергетику.

 

Зокрема, Зеленський заявив, що країна планує перейти до використання новітніх ядерних реакторів, у тому числі малих модульних реакторів SMR-160, так як збирається локалізувати технологічне виробництво для SMR-160 в Україні.

 

Президент також подякував МАГАТЕ і міжнародному співтовариству за увагу до чорнобильської теми і за підтримку в подоланні наслідків катастрофи на ЧАЕС.

 

Зеленський заявив, що українські фахівці намагаються дати нове життя Чорнобильській зоні, що є унікальним об’єктом, де після техногенної катастрофи поступово відроджується природа.

 

«Також ми крок за кроком перетворюємо зруйнований четвертий енергоблок в екологічно безпечну систему. Для цього ми реалізували безпрецедентний інженерний проект — побудували арку нового безпечного конфайнмента. Ми завершуємо будівництво централізованого сховища відпрацьованого ядерного палива, що дозволить підвищити рівень ядерної безпеки та забезпечити більшу енергонезалежність», — сказав президент.

 

Зеленський і глава МАГАТЕ торкнулися теми та ядерної безпеки. Зокрема, під час розмови йшлося про ядерні установки і матеріали в анексованому Криму, а також про шахту Юний комунар у Донецькій області, де ситуація наразі є небезпечною і загрожує навколишньому середовищу через припинення робіт з водовідливу в 2018 році.

 

Нагадаємо, президент Володимир Зеленський і гендиректор МАГАТЕ Рафаель Маріано Гросси відвідали виставку про Чорнобиль у Національному комплексі Експоцентр України в Києві. Виставка розповідає про події, якими запам’ятався 1986 історії людства, містить багато матеріалів про аварію на ЧАЕС та її ліквідацію, про людей, долі яких нерозривно пов’язані з подіями 26 квітня 1986 року.

 

Також повідомлялося, що в 35-ті роковини аварії на ЧАЕС генсек ООН опублікував звернення.

 

 

Джерело

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.