Зелені рвуться до влади. Хто замінить Меркель

Анналена Бербок рветься в канцлери

Німецька партія Зелені обійшла за популярністю партію Християнсько-демократичний союз, до якої належить чинний канцлер Ангела Меркель.

 

Ангела Меркель вже у вересні перестане бути канцлером Німеччини і далеко не факт, що її партія Християнсько-демократичний союз зуміє зберегти владу.

 

Згідно з останніми соцопитуваннями, партію Меркель обійшли за популярністю німецькі Зелені. А їх представник — 40-річна Анналена Бербок — новий лідер канцлерської гонки. Вона стала лише другою жінкою в історії, яка конкурує в боротьбі за цей пост.

 

Згідно з опитуванням Civey, на цьому тижні рейтинг Бербок склав трохи менше 30%. Для Зелених це найвище значення за весь час проведення опитувань.

 

Секрет успіху

 

«Чотири роки тому зелені набрали всього 8,9% голосів. Лише через один термін парламенту їх домагання на найважливіший пост у країні стали реальними. Ніщо не показує більш наочно, наскільки змінився політичний ландшафт з 2017 року», — пише баварська газета Süddeutsche Zeitung .

 

На рейтингах правлячої партії ХДС/ХСС негативно позначилися повільний старт кампанії з вакцинації, підозри на адресу чиновників у корупції під час закупівлі захисних масок, а також невдачі на земельних виборах у Баден-Вюртемберзі та Рейнланд-Пфальці.

 

Також триває конфлікт між лідером ХДС Лашетом і лідером ХСС Маркусом Зьодером за право висуватися в канцлери, і це може ще більше вплинути на зниження рейтингу партії.

 

Зелені ж все вирішили полюбовно і спокійно підтримали Бербок.

 

Проти Північного потоку — 2

 

Анналена Бербок вступила в партію Зелених у 2005 році, в 2008 році її обрали до виконавчої ради національної групи партії в Бранденбурзі, а в наступному році вона зайняла пост голови ради. З 2008 по 2013 рік вона працювала представником Федеральної робочої групи по Європі. З 2013 року Бербок — депутат бундестагу.

 

«Її головний недолік: вона ще ніколи не займала посад у владі. Їй буде нелегко вмовити виборців довірити їй відразу найважливіший пост у Німеччині», — вважає газета Frankfurter Allgemeine.

 

Бербок категорично виступає проти будівництва російського газопроводу Північний потік-2.

 

«Ми маємо намір підтримувати і поглиблювати діалог з відважним громадянським суспільством, яке протистоїть посилюваним репресіям з боку Кремля і бореться за права людини, демократію та верховенство закону. Ми вважаємо, що санкції можна послаблювати на чітких умовах, поставлених Євросоюзом, і ми готові посилювати їх, якщо буде потреба. Проект газопроводу Північний потік-2 повинен бути зупинений», — йдеться в передвиборчій програмі Зелених.

 

«Від Північного потоку-2 виграє тільки система Путіна… Прихильність до Північного потоку-2 має серйозні наслідки: будівництво ображає наших європейських партнерів, дестабілізує Україну і підриває чіткий курс щодо Росії на рівні ЄС», — це вже слова самої Бербок.

 

Зелені рвуться до влади. Хто замінить Меркель

EPA

Проти Росії — не означає за Україну

 

При цьому Зелені точно не готові до радикальних кроків з протидії російській агресії, наприклад, надання Україні оборонного озброєння або активної підтримки її членства в НАТО.

 

В одному з недавніх інтерв’ю Бербок визнала, що загроза для України з боку Росії залишається великою, але на пряме запитання журналіста про готовність надати оборонне озброєння на прохання Києва тільки підкреслила необхідність реалізації Мінських угод і виділила роль ОБСЄ.

 

На думку Бербок, найважливіше зараз — посилити тиск на Росію і стабілізувати ситуацію, а до цього «кроки Києва до членства в НАТО нереальні».

 

«Послання Москві має бути таким: суверенні держави самі вирішують питання про свої союзи. Сюди також входить перспектива України в ЄС і НАТО. Але ви не можете зробити третій крок перед першим, і, звичайно, не в ситуації, коли існує жорсткий конфлікт з Росією», — заявила вона.

 

 

Джерело

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.