Члени НКРЕКП задекларували готівкових коштів на суму 17 млн грн з яких близько 10 млн грн належить голові комісії Валерію Тарасюку, щодо якого зараз проводиться антикорупційна перевірка НАЗК.

Валерій Тарасюк

Валерій Тарасюк

Про це у своєму блозі «професійні мільйонери, які встановлюють нам тарифи» для видання «Цензор.нет» пише політолог Кирило Сазонов.

«Загалом Тарасюк людина далеко не бідна. Майже 10 млн грн готівкою у валізі, земельні ділянки під Києвом на 6000 кв м, що можна ріпаком засівати. Заміський будинок на 350 квадратів і 4 квартири в Києві по 160-200 кв.м – безумовно людина не бідує. Але при всьому цьому потрапив під антикорупційну перевірку НАЗК», — пише політолог.

Також за його даними, глава НКРЕКП задекларував два автомобілі Lexus LS 460 і Porsche Macan, годинник Vacheron Constantin і костюм за 200 000 грн.

Решта п’ять членів комісії, за словами політолога, задекларували близько 7 млн гривень заощаджень у гривневому еквіваленті.

«І ось ці люди, яких нам представляють нібито професіоналами своєї справи з нульовою толерантністю до корупції, керують енергетичним ринком. Керують так, що борги між учасниками цього ринку досягли 50 млрд грн, держкомпанії на межі банкрутства, а тарифи ростуть по три рази за рік. Все це супроводжується безперервним звинуваченнями в корупції і кримінальними справами», — зазначає Сазонов.

На думку політолога, ідея призначення бізнесменів на державні посади без належної перевірки та відкритого конкурсу себе зжила.

Чинний склад НКРЕКП, за його словами, був непрозорим чином відібраний і призначений одним указом президента Володимира Зеленського.

Нагадаємо, 7 жовтня НАЗК розпочало антикорупційну перевірку голови НКРЕКП Валерія Тарасюка. Причиною стали підозри в конфлікті інтересів, пов’язаному з енергетичним бізнесом його рідного брата.

Ці факти оприлюднили народні депутати-члени тимчасової слідчої комісії. Вони також повідомили у регулярних візитах Тарасюка до Росії після анексії Криму та початку війни.

В цілому депутати звинувачують НРКЕКУ в непрофесіоналізмі і створенні декількох корупційних схем і називають цей орган відповідальним за безпрецедентну кризу в енергетиці.

Джерело

Підписуйся на наш Telegram-канал, щоб першим бути в курсі усіх новин та подій — Підписатись

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.