Забруднення повітря. Як вбивають лісові пожежі

Лісова пожежа в Іспанії

Від забруднення повітря в результаті лісових пожеж у Великій Британії щорічно вмирають майже 200 осіб, йдеться в найбільшому дослідженні подібного роду.

 

Дослідники заявили, що, вивчивши 66 млн смертей у 43 країнах з 2000 по 2016 рік, вони прийшли до висновку, що понад 33 500 смертей на рік у всьому світі «безпосередньо пов’язані з забрудненням від лісових пожеж», пише The Times.

 

Вчені зосередилися на дрібних частинках, відомих як PM2,5, які досить малі, щоб потрапити в легені і кров, а також можуть утворюватися вихлопними газами транспортних засобів. Ці частинки більш небезпечні, коли виникають внаслідок лісових пожеж. Забруднення від лісових пожеж «має тенденцію бути більш токсичним».

 

Забруднення повітря. Як вбивають лісові пожежі

EPA

Пожежа в Туреччині

 

Горить весь світ

 

Сезон лісових пожеж у всьому світі цьогоріч був наймасштабнішим з моменту початку фіксації даних і посилюється зміною клімату. Величезні пожежі спалахнули в Каліфорнії, Сибіру, Туреччині, Греції, Ізраїлі та Алжирі. Сотні людей загинули, але забруднення повітря, ймовірно, вб’є набагато більше.

 

Міжнародна група, до якої увійшли дослідники з Лондонської школи гігієни і тропічної медицини, Лондонського університету Брунеля і з Австралії, Китаю та Іспанії, використовувала моделювання для оцінки «щоденних концентрацій забруднення, пов’язаного з лісовими пожежами» в 749 містах.

 

Забруднення повітря. Як вбивають лісові пожежі

EPA

Пожежа в Іспанії

 

У їх дослідженні, опублікованому в The Lancet Planetary Health, є такий висновок: «Вплив PM2,5, пов’язаних з лісовими пожежами, в значній мірі пов’язано зі збільшенням смертності від усіх причин, серцево-судинних і респіраторних захворювань на глобальному рівні».

 

Хто найбільше страждає

 

Найбільш постраждалою країною є Японія, де щорічно через забруднення навколишнього середовища лісовими пожежами помирає 7000 осіб.

 

Забруднення повітря. Як вбивають лісові пожежі

EPA

Пожежа в Бразилії

 

У Південній Африці загинуло майже 5300 осіб, у Таїланді — майже 4300 осіб, а в США — майже 3200 осіб. З 43 досліджених країн Велика Британія опинилася на 23-му місці зі 188 смертельними випадками, випередивши Німеччину з 172.

 

Забруднення від диму від лісових пожеж може поширюватися на відстань до 1000 км.

 

 

Джерело

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.