За спиною Макрона. AUKUS погодили на саміті G7

Фото: Getty Джонсон, Байден і Макрон на саміті G7

Після переговорів всі британські документи про партнерство отримали гриф «цілком таємно».

 

Деталі військового партнерства США, Британії та Австралії в рамках нового альянсу AUKUS обговорювалися на зустрічі на вищому рівні G7 в англійському графстві Корнуолл в червні, дізналася газета Sunday Telegraph.

Не уточнюється, представники яких країн обговорювали угоду AUKUS, однак, за інформацією газети, президенту Франції Емманюелю Макрону не було відомо про ці переговори.

Як з’ясували журналісти, угода була укладена за участю колишнього міністра закордонних справ Сполученого Королівства Домініка Рааба, хоча його попереджали, що «це може зашкодити відносинам з Китаєм і Францією».

Видання зазначає, що документи, пов’язані з AUKUS, британський уряд зазначив грифом «цілком таємно».

Альянс AUKUS був утворений 15 вересня. В його рамках Австралія буде оснащена атомними підводними човнами. Через цю угоду Австралія розірвала контракт з французькою компанією на підводні човни вартістю 66 мільярдів доларів, чим розсердила Париж.

Франція відкликала для консультацій своїх послів з Вашингтона і Канберри. Париж не став відкликати посла з Лондона, оскільки, як вважає Франція, Британія веде «політику постійного опортунізму».

В Австралії заявили, що говорили владі Франції про свою стурбованість щодо контракту на поставку підводних човнів до підписання аналогічного контракту з США і Британією.

Джерело

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.