Узбекистан хоче допомогти Німеччині евакуювати людей з Афганістану

Фото: DW Глави МЗС ФРН і Узбекистану Гайко Маас і Абдулазіз Камілов у Ташкенті

Ташкент пообіцяв Берліну допомогти з транзитом евакуйованих людей з Афганістану до Німеччини, повідомив глава МЗС ФРН Гайко Маас.

Узбекистан пообіцяв Німеччині допомогти в евакуації німців, а також осіб, які потребують захисту, з Афганістану, повідомив у Ташкенті в понеділок, 30 серпня, міністр закордонних справ ФРН Гайко Маас. Він зазначив, що уряд у Берліні зацікавлений лише в транзиті евакуйованих з Афганістану до Німеччини через Узбекистан.

Інших прохань до Ташкенту щодо сприяння не висувалося, наголосив Маас на тлі дебатів щодо доцільності розміщення афганських біженців на території сусідніх з Афганістаном країн. Тепер Узбекистан майже не пропускає біженців з Афганістану через спільний кордон.

Труднощі з евакуацією

Глава німецького МЗС назвав украй складним завданням евакуацію людей з Афганістану наземним шляхом після припинення евакуації повітрям. Він пояснив, що, з одного боку, необхідні гарантії безпеки з боку талібів, а з іншого — не можна називати місце розташування пунктів збору для евакуйованих, як це було в Кабулі, оскільки туди зійдуться десятки тисяч людей, які не входять до числа тих, хто підлягають евакуації.

За словами Гайко Мааса, сусідні з Афганістаном держави хочуть провести зустріч, щоб координувати політику щодо цієї країни. У конференції щодо Афганістану планується участь Таджикистану, Пакистану, Туркменістану, Ірану та Узбекистану.

Маас також наголосив на важливості участі Росії й Китаю в переговорах щодо Афганістану. Він нагадав про майбутні переговори в Раді Безпеки ООН про погодження резолюції щодо Афганістану. Ці перемовини покажуть, чи готові Москва і Пекін до співпраці, зазначив глава МЗС ФРН.

В ООН закликали талібів дозволити виїхати з країни тим, хто цього бажає

Джерело: Українська служба DW

Джерело

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.