Україна ввела санкції через вірус Petya

Хакерська атака вірусу-здирника NotPetya зачепила десятки країн, але головною ціллю була Україна

Йдеться про чотири юридичних і шість фізичних осіб, які афілійовані із спецслужбами Росії.

 

Влада України ввела санкції проти хакерів, які причетні до розробки комп’ютерного вірусу NotPetya — чотирьох юридичних і шести фізичних осіб. Про це заявив Секретар РНБО Олексій Данілов на брифінгу в п’ятницю, 18 червня.

 

«Рішенням РНБО застосували санкції відносно чотирьох юридичних і шести фізичних осіб, афілійованих із спецслужбами Російської Федерації. Вони причетні до розробки вірусу Petya. Вони його адміністрували й організовували кібератаки в Україні на об’єкти критичної інфраструктури», — заявив Данілов.

 

Він додав, що ці кіберзлочинці внесені в американські санкційні списки і звинувачуються правоохоронними органами в рамках кримінального процесу за вчинення кібератак щодо США.

 

Нагадаємо, 27 червня 2017 року глобальна хакерська атака вірусу-здирника NotPetya вразила IT-системи компаній низки країн, більшою мірою зачепивши Україну. Атак зазнали комп’ютери нафтових, банківських, енергетичних, телекомунікаційних, фармацевтичних компаній, сайти держорганів. Пізніше СБУ заявила, що встановила причетність спецслужб Росії до атаки вірусом. А тодішній президент Петро Порошенко також звинуватив у кібератаці Росію.

 

Неповага до України. Європа звинуватила РФ в NotPetya

 

Джерело

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.