Україна в НАТО зміцнить Альянс - Хомчак

Фото: Facebook/GeneralStaff.ua Співпраця з НАТО працює на зміцнення обороноздатності України — Хомчак

З нагоди 72 років з дня утворення НАТО головнокомандувач ЗСУ Руслан Хомчак виступив зі зверненням.

Вступ України до Північноатлантичного альянсу не тільки посилить Україну, а й значно зміцнить сам Альянс. Про це заявив головнокомандувач Збройних Сил України генерал-полковник Руслан Хомчак у своєму зверненні з нагоди дня створення НАТО.

«За останні роки Збройні Сили України стали справжнім щитом Європи, а наша країна — активним контрибутором євроатлантичної безпеки», — зазначив Хомчак.

Він нагадав, що Альянс був створений 4 квітня 1949 року для забезпечення миру і стабільності. В останні кілька років НАТО перетворилося в головного стратегічного партнера України, з яким ЗСУ активно співпрацюють.

«Ми ефективно використовуємо доступні для держав-партнерів механізми та інструменти співробітництва, які поглибилися з отриманням нашою країною статусу партнера розширених можливостей», — додав головнокомандувач ЗСУ.

Він назвав основні напрямки взаємодії між Україною і Альянсом: активізація військового діалогу на стратегічному рівні, співпраця з НАТО в Чорноморському регіоні, інтенсифікація колективних заходів підготовки військ, в тому числі участь в навчаннях НАТО, обмін інформацією, розширення представництва в багатонаціональних органах військового управління НАТО.

«Така співпраця працює на зміцнення обороноздатності України та всебічно сприяє досягненню військових критеріїв набуття повноправного членства в Альянсі», — заявив Хомчак.

За його словами, в поточному році армія України візьме участь в 15 багатонаціональних навчаннях за межами країни і дев’яти на нашій території.

Як повідомлялося раніше, Україна розширить участь ЗСУ в місіях НАТО. Українська армія має намір приєднатися до місії НАТО в Іраку та операції в Середземному морі.

Також Korrespondent.net писав, що Україна в цьому році розраховує отримати від НАТО план дій, виконання якого дозволить отримати ПДЧ.

 

Джерело

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.