Україна планує підписати п'ять "безвізів" з ЄС

Шмигаль анонсував домовленості про лібералізацію відносин з ЄС

Йдеться про лібералізацію відносин у різних сферах: промисловому, енергетичному, митному, цифровому «безвізах», а також про «відкрите небо».

 

Прем’єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що Україна в найближчі два роки планує підписати з Європейським Союзом п’ять угод про лібералізацію відносин у різних сферах. Про це глава Кабміну сказав у ході виступу у Верховній Раді в п’ятницю, 16 липня.

 

«Ми продовжуємо діалог з нашими європейськими партнерами, щоб промисловий безвіз для українських промислових товарів став реальністю вже в найближчий рік», — сказав Шмигаль.

 

Також, за його словами, в уряді очікують у найближчі два роки отримати ще чотири «безвізи» з ЄС.

 

«Це — авіаційний безвіз або угода про відкрите небо, енергетичний безвіз або приєднання до європейської енергомережі ENTSO-E, митний безвіз або приєднання до конвенції про процедуру загального транзиту і, звичайно, цифровий безвіз», — пояснив прем’єр.

 

Раніше в Мінфіні пояснили, що з «промисловим безвізом» українські виробники та експортери зможуть маркувати свою продукцію європейським знаком відповідності (РЄ) і вільно продавати її на ринку ЄС без додаткової сертифікації.

 

Раніше в Мінекономіки заявляли, що Україна стала ближчою до висновку «промислового безвізу».

 

Джерело

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.