Україна озброює військових М'янми - ЗМІ

Фото: Facebook/ukroboronprom Поставки в М’янму здійснюються відповідно до законодавства — Укроборонпром

Активісти звинуватили Укроборонпром і Укрспецекспорт у поставках до М’янми зброї смертельного ураження. Українці це спростовують.

 

Правозахисники з М’янми закликають Україну ввести ембарго на постачання товарів військового призначення. У Києві від підписаних з М’янмою контрактів не відмовляються, але запевняють, що все робиться за законом, повідомляє DW.

 

В Укроборонпромі заявили, що поставки товарів військового призначення до М’янми, де сталася спроба військового перевороту, здійснюються відповідно до законодавства. У 2019 — 2021 роки зброї смертельного ураження туди не продавали, повідомили у прес-службі Укроборонпрому.

 

Терміни дії договорів, їх вартість, обсяги експорту тощо — конфіденційна інформація і згідно з умовами договору не підлягає розголошенню третім особам, додали у відомстві.

 

Тим часом активісти Justice for Myanmar у середу, 8 вересня, опублікували матеріал, в якому говориться, що Укроборонпром і Укрспецекспорт продовжують до М’янми поставку комплектуючих для танків, літаків та іншої зброї навіть після спроби військового перевороту.

 

У матеріалі наголошується, що зазначені підприємства України разом з озброєними силами М’янми збагачують приватні компанії, які сприяють закупівлі зброї.

 

У русі Justice for Myanmar великим закупщиком зброї назвали почесного консула України в М’янмі Аунга Хлаінга Оо, який отримує комісійні в розмірі до 30% від продажу української зброї.

 

Активісти нагадують, що влітку цього року Україна проголосувала за резолюцію Генасамблеї ООН про припинення поставок озброєння до М’янми.

 

Раніше стало відомо, що підприємство Укроборонпрому «злило» в мережу креслення деталей танка. За даними кресленнями, ймовірно, будь-який виробник може виготовити найважливіший орган силового агрегату сучасного танка, який позиціонують як досягнення українського танкобудування.

 

Як повідомлялося, в М’янмі військові вбили більше тисячі мирних жителів. Поки військові при владі, вони продовжуватимуть вбивати людей, серед яких — жінки і діти, заявили активісти.

 

 

 

Джерело

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.