Україна отримала тисячі додаткових доз Moderna

Фото: Getty Images Вакциною Moderna додатково зможуть щепити понад 70 тисяч українців

Додаткові 140 тисяч доз вдалося отримати завдяки тому, що в COVAX порахували по 14 доз у флаконі, тоді як в ньому міститься 15 доз.

 

Україна отримала майже 150 тисяч додаткових доз вакцини від коронавірусу Moderna в рамках глобальної ініціативи COVAX, повідомляють у Міністерстві охорони здоров’я у вівторок, 20 липня.

 

 

«Вакцина Moderna (mRNA-1273 і торгова назва Spikevax) поставляється у флаконах, які розраховані на 13-15 доз. При передачі вакцини Moderna представники COVAX порахували по 14 доз у флаконі. За цими розрахунками, Україна отримала 2 000 040 доз вакцини Moderna (якщо вважати, що у флаконах по 14 доз). У той же час, самоблокувальний шприц-0,5-LDV, Soloshot Mini, який застосовують в Україні, дає можливість використовувати ефективно всі 15 доз вакцини з кожного флакона. Це означає, що у нас є можливість використовувати 142 860 додаткових доз», — йдеться в повідомленні.

 

У зв’язку з цим МОЗ просить медиків ефективно використовувати всі 15 доз, які можна отримати з флакона вакцини Moderna. А також по можливості уникати утилізації залишків.

 

Нагадаємо, вакцини Moderna в Україну доставили 18 липня, їх вже почали розвозити по регіонах.

 

 

 

Джерело

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.