Участь РФ в Лівії має геополітичні наслідки для США - Держдеп

У США висловили побоювання через вплив Росії в Африці

В адміністрації США побоюються, що Лівія перетвориться на «ще один некерований простір, де терористи можуть діяти безкарно».

Участь Росії у справах Лівії зачіпає геополітичні інтереси Вашингтона. Про це в середу, 23 червня, заявив журналістам високопоставлений представник Держдепартаменту США, слова якого розповсюдила прес-служба відомства.

«Російська участь в Лівії перетворилася на щось таке, що має геополітичні наслідки для США. Росіяни адже проникали на південний фланг НАТО. Вони проектують вплив в Чорній Африці», — сказав чиновник.

Він також нагадав, що Лівія є великим постачальником нафти і газу.

«Це не настільки серйозний двигун інтересу, як колись, але як і раніше є фактором в світових економічних питаннях», — додав він.

При цьому в Держдепі не відкидають, що Лівія перетвориться на «ще один некерований простір, де терористи можуть діяти безкарно».

Як повідомлялося, в березні в Лівії затверджено склад нового єдиного уряду. Мандат уряду Абдель Хаміда Дбейби буде діяти до 24 грудня 2021 року — в день, коли в Лівії повинні відбутися президентські і парламентські вибори.

Нагадаємо, 5 лютого учасники конфлікту в Лівії домовилися створити тимчасовий уряд. У Женеві на зустрічі під егідою ООН обрали прем’єр-міністра і главу президентської ради.

Джерело

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.