У в'язниці США помер "аферист століття"

Бернард Медофф помер

Бернард Медофф помер у лікарняному блоці в’язниці штату Північна Кароліна у віці 82 років.

 

У в’язниці США помер Бернард Медофф — організатор однієї з найбільших в історії фінансових пірамід. Про це 14 квітня повідомило агентство AP з посиланням на джерела.

 

 

За наявними даними, смерть Медоффа настала від природних причин у лікарняному блоці в’язниці.

 

Минулого року адвокати добивалися його звільнення, посилаючись на тяжку хворобу нирок та інші хронічні захворювання, проте клопотання відхилили.

 

Медоффа заарештували у грудні 2008 року. Через три місяці він визнав, що протягом майже двох десятиліть обманював інвесторів і регуляторів. В результаті діяльності фонду Bernard L. Madoff Investment Securities постраждали близько трьох мільйонів осіб по всьому світу. Через фінансову піраміду вони втратили загалом 64,8 мільярда доларів.

 

Компанія Медоффа не здійснювала ніяких угод, а просто перераховувала усі кошти на свій банківський рахунок, видаючи з нього кошти на вимогу клієнтів у вигляді «прибутку».

 

Піраміда рухнула після того, як інвестори, налякані кредитною кризою, спробували одночасно вивести з неї близько семи мільярдів доларів, яких у Медоффа не виявилося.

 

У список ошуканих вкладників потрапили не тільки заможні американці і знаменитості, але і найбільші світові банки — BNP Paribas, HSBC, Credit Agricole, Societe Generale, Natixis, Nomura, Royal Bank of Scotland, UniCredit.

 

Медоффа засудили до 150 років позбавлення волі за махінації з цінними паперами, відмивання грошей, шахрайство і дачу неправдивих свідчень.

 

Нагадаємо, в 2018 році помер Сергій Мавроді — засновник фінансової піраміди МММ.

 

 

Джерело

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.