У терористів з'явився "новий бен Ладен" - Daily Mail

Фото: REUTERS В «Аль-Каїди» з’явився новий ватажок на прізвисько «Меч відплати»

Новий лідер прагне налагодити зв’язки з «Ісламською державою» і афганськими талібами, вважають у британській розвідці.

Новим ватажком терористичної організації «Аль-Каїда» може стати єгиптянин Сейф аль-Адель. Джерела називають аль-Аделя «блискучим і безжальним стратегом». Він уже отримав прізвисько «Меч відплати». Про це в четвер, 25 лютого, повідомляє Daily Mail.

Видання зазначає, що зараз він перебуває в Ірані. У минулому аль-Адель служив у збройних силах Єгипту. Також він брав активну участь в діяльності організації протягом 30 років.

Вашингтон призначив за його голову нагороду в 7,5 мільйона фунтів стерлінгів після вибухів у посольстві США в Найробі і Дар-ес-Саламі в 1998 році, в результаті яких загинули 224 людини.

У терористів з'явився "новий бен Ладен" - Daily Mail

За аль-Аделем давно стежать спецслужби США і Великобританії. Вони впевнені, що новий лідер має намір відродити «Аль-Каїду».

Високопоставлений британський експерт з тероризму Річард Кемп сказав виданню Mirror: «У порівнянні із Завахірі він, ймовірно, буде набагато більш ефективним лідером, можливо, навіть більшою мірою, ніж бен Ладен».

Відомо, що аль-Адель був одним з провідних членів загону особистої охорони бен Ладена в Афганістані, названого «Чорні гвардійці» на честь кольору їхніх шарфів.

Полковник Річард Кемп вважає, що аль-Адель може схилити ІД і афганських талібів до співпраці або навіть злиття.

За деякими даними, Айман аз-Завахірі, який став наступником Усами бен Ладена, помер наприкінці 2020 року від астми.

Раніше сили безпеки Афганістану ліквідували одного з ватажків терористичного угрупування «Аль-Каїда» Абу Мухсіна аль-Масрі, котрий фігурував у списку найбільш розшукуваних терористів Федерального бюро розслідувань (ФБР) США.

Джерело

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.