У світі зроблено 5,5 млрд COVID-щеплень - ВООЗ

Жодна країна з низьким рівнем доходів не вакцинувала навіть 10% населення

Більшість доз вакцин від коронавірусу введено у країнах із високим рівнем доходу, що свідчить про вакцинну нерівність, заявили в організації.

 

У всіх країнах світу застосували близько 5,5 мільярда доз вакцин від коронавірусу СOVID-19. Такі дані озвучив глава Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ) Тедрос Аданом Гебреєсус на брифінгу в середу, 8 вересня.

 

«Усього в світі було введено 5,5 мільярда доз вакцин, однак 80% з них припадають на країни з високим і середнім рівнем доходів», — уточнив він.

 

Так, Гебреєсус нагадав, що глобальна мета ВООЗ полягає в тому, щоб у кожній країні до кінця вересня було вакциновано 10% населення, до кінця року — 40% населення і до середини наступного року — 70% населення. Однак, зазначив він, якщо більшість країн із високим рівнем доходів уже досягли мети в 40%, жодна країна з низьким рівнем доходів не досягла мети навіть у 10%.

 

«І це не їхня вина. Про вакцинну рівність ведеться багато розмов, але, на жаль, дій дуже мало. Країни з високим рівнем доходу пообіцяли пожертвувати один мільярд доз вакцин, але поки що пожертвувано менше 15% із них. Виробники також обіцяли пріоритезувати механізм Covax і країни з низьким рівнем доходу. Досить із нас обіцянок. Ми не хочемо обіцянок, ми просто хочемо вакцин», — підкреслив глава ВООЗ.

 

Нагадаємо, напередодні повідомлялося, що в США повністю вакциновані понад 64% дорослих жителів, тоді як хоча б одне щеплення зробили 75% американців.

 

 

Джерело

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.