У Словаччині засудили колишнього антикорупційного прокурора

Фото: dpa Вирок поки не вступив в законну силу

Екс-прокурора, який відповідав за боротьбу з корупцією в Словаччині, засудили до 14 років ув’язнення за хабар, отриманий в обмін на допомогу одному з лідерів мафії.

Суд у словацькому місті Пезінок поблизу Братислави засудив колишнього високопоставленого прокурора до 14 років ув’язнення за звинуваченням у корупції, повідомляє dpa у вівторок, 21 вересня.

Згідно з повідомленням, екс-прокурор тривалий час обіймав посаду головного обвинувача країни у справах щодо корупції та організованої злочинності. Його визнали винним у отриманні хабара, в обмін на який експрокурор допоміг одному з лідерів словацької мафії уникнути ув’язнення.

Вирок поки не вступив в законну силу. Сторона захисту вже почала процедуру його оскарження.

Справа призвела до політичного конфлікту у Словаччині

Рішення суду вже привітали у правлячій в країні консервативній партії. У цій політичній силі вважають вирок частиною «очищення» країни від корупції, пов’язаної з владою попередників.

Водночас у партії лівого спрямування колишнього прем’єр-міністра Словаччини Роберта Фіцо називають процес політичним, а звинувачення вигаданими. Мовляв, таким чином екс-прокурора хотіли змусити залишити свою посаду, аби отримати змогу призначити на його місце свого кандидата.

У Словаччині затримали мільярдера за звинуваченням у корупції

Джерело: Українська служба DW

Джерело

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.