У Скоп'є протестують проти скандальних заяв болгарського євродепутата

У Північній Македонії обурені заявами болгарського політика

МЗС Північної Македонії надіслало до МЗС Болгарії ноту протесту через висловлювання про «болгарську Македонію».

 

Між Північною Македонією і болгарським євродепутатом Ангелом Джамбаскі стався політичний скандал, після чого МЗС Північної Македонії направило в Софію ноту протесту, повідомляє 24mk.

 

Відзначається, що Ангел Джамбаскі — депутат Європарламенту від Болгарії та заступник голови партії ВМРО-Болгарський національний рух — оприлюднив на своїй сторінці в соцмережі передвиборний агітаційний ролик з кадрами низки міст Північної Македонії. Джамбаскі при цьому заявляє, що «Македонія — болгарська, а Болгарія — понад усе».

 

Болгарський євродепутат звинуватив македонську владу в «фальсифікації історії» і «брехні».

 

«Чим істеричніше ви ненавидите Софію, тим більше залишається болгарського Охрида. Чим голосніше ви кричите брехню, тим швидшим і гіршим буде ваш кінець», — заявив болгарський політик у своєму передвиборчому відео.

 

Свою чергою, в македонському МЗС підкреслили, що такі заяви «не сприяють поглибленню дружби і співпраці між країнами» і заявили, що проінформують про інцидент відповідні інститути в ЄС.

 

Суперечка між Болгарією і Північної Македонією пов’язана з питанням національної ідентичності. Болгарська сторона вважає сучасну македонську мову діалектом болгарської, а болгарські націоналісти взагалі заперечують існування окремої македонської нації, вважаючи її «штучним проектом», створеним у соціалістичній Югославії після 1945 року.

 

Ця суперечказ Болгарією стала однією з ключових проблем на шляху вступу Північної Македонії в Європейський Союз.

 

А рік тому Північна Македонія вступила в НАТО. Республіка стала тридцятим членом Альянсу.

 

 

 

Джерело

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.