У РФ заперечують висновки Чехії про причетність Росії до вибуху у Врбетіце

У Кремлі заперечують висновки Чехії про причетність РФ до вибуху у Врбетіце

У Кремлі назвали висновки «провокаційними і недружніми», але в Чехії заявили, що не розкриють Росії всіх подробиць розслідування.

Росія «категорично не згодна» з висновками Чехії про причетність російських спецслужб до вибуху складу боєприпасів у Врбетіце в 2014 році. Про це заявив прес-секретар президента РФ Дмитро Пєсков, повідомляє ТАСС в понеділок, 19 квітня.

«Ми категорично не згодні з такими висновками, вважаємо їх провокаційними і недружніми», — сказав Пєсков.

У свою чергу в Чехії заявили, що не розкриють Росії всі деталі розслідування вибуху, оскільки вона спробує їх спотворити, говорить глава МВС Чехії і т.в.о. голови МЗС Ян Гамачек.

«Російська сторона не повинна знати все, що ми знаємо про цю операцію [спецслужб РФ]», — сказав Гамачек.

За його словами, якщо Росії стануть відомі деталі розслідування, то вона спробує їх спотворити.

«Не слід забувати і про те, що поліцією ще ведеться слідство у даній справі», — додав Гамачек.

Міністр наголосив, що Росія спробує представити громадськості документи, які поставлять під сумнів причетність спецслужб РФ до вибухів у Врбетіце.

Нагадаємо, що Чехія висилає 18 російських дипломатів і звинувачує РФ в організації вибуху військового складу, який стався ще 16 жовтня 2014 року на складах озброєння в східній частині Чехії, і призвів до численних руйнувань і загибелі двох місцевих жителів. Тільки через 6,5 років керівництво чеського уряду офіційно звинуватило Росію в організації цієї диверсії.

Також ЗМІ писали, що на підірваних в Чехії складах була зброя для України. Поставити зброю могли українським МВС і Нацгвардії, в тому числі в розпал активної фази конфлікту на Донбасі.

Джерело

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.