У Раді оцінили перспективи членства України в НАТО

Фото: Пресс-служба Верховной Рады У Раді оцінили перспективи вступу України в НАТО

Вже цього року Україна не вступить до альянсу, але протягом десяти років «теоретично можливо», заявив Дмитро Разумков.

Україна не вступить у НАТО в найближчий рік, але протягом найближчих десяти років членство в альянсі «теоретично можливо». Про це заявив спікер Верховної Ради Дмитро Разумков в інтерв’ю Радіо свобода в суботу, 19 червня.

«Давайте бути відвертими — за рік ми це зробити не зможемо. Ми повинні провести низку реформ, для того, щоб відповідати і стандартам НАТО в плані обороноздатності, і стандартам забезпечення української армії, і багато інших речей», — сказав Разумков.

За його словами, НАТО — не тільки військовий блок, а й гуманітарна організація, з якою Україна багато років співпрацює.

«Я впевнений, що ми досягнемо цієї мети, але цей шлях буде непростим, і сказати, що він буде короткий неправильно… 10 років — теоретично це можливо. Я намагаюся не обіцяти в тому, в чому я не впевнений», — додав Разумков.

Нагадаємо, що раніше був затверджений спецплан щодо вступу України в НАТО. Програма під егідою Комісії Україна-НАТО була затверджена в лютому цього року, а в травні вона пройшла всі необхідні етапи узгодження.

Також в Україні починається навчання офіцерів за стандартами НАТО. Офіцерів готуватимуть за оновленими освітніми програмами, розробленими з урахуванням натовських процедур.

Джерело

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.