У Польщі прийняли резолюцію про підтримку України

У сенаті Польщі прийняли резолюцію на підтримку України

Польща стурбована кількістю російських військ, які стоять біля українського кордону й оснащені важким озброєнням.

 

У Польщі члени комісії сенату з питань закордонних справ прийняли резолюцію про солідарність з Україною на тлі стягнення Росією своїх військ до українського кордону. Про це повідомляє Wyborcza в середу, 21 квітня.

 

Резолюцію ухвалили на спеціальному засіданні комісії, присвяченому ситуації в Україні, за участю посла України в Польщі Андрія Дещиці, який представив поточну ситуацію в регіоні. Голова комісії Богдан Кліх наголосив, що прийняття резолюції є ще необхіднішим з огляду на «незрозуміле рішення більшості сейму, який відмовився прийняти резолюцію із закликом зупинити Північний потік-2».

 

Як зазначено в документі, «кількість військ, оснащених танками, важкою ствольною і ракетною артилерією, броньованою піхотою, безпілотниками і бойовою авіацією, небезпечно зростає, а посилена активність російського флоту спостерігається в Чорному морі, де, всупереч міжнародному праву, було оголошено про блокаду Керченської протоки».

 

Також наголошується, що сепаратисти просять російську владу приєднати ОРДЛО до РФ — і «ця спроба ескалації напруженості повинна трактуватися як продовження стратегії дестабілізації Європи».

 

«Комісія вважає, що дії Російської Федерації є загрозою безпеці на нашому континенті, а також черговою спробою поставити під сумнів принцип недоторканності кордонів в Європі», — сказано в резолюції.

 

У документі комісія закликає «владу Російської Федерації зупинити подальшу ескалацію напруженості і дестабілізацію ситуації з безпекою в регіоні і просить лідерів держав НАТО ініціювати проведення консультацій відповідно до статті 4 Вашингтонського договору, визнаючи, що тільки жорстка позиція країн, асоційованих з ЄС і НАТО, може запобігти подальшій військовій ескалації та війні».

 

Нарешті, комісія звернулася до «людей доброї волі підтримати українських патріотів у захисті суверенітету своєї батьківщини».

 

Нагадаємо, що раніше Польща видворила трьох російських дипломатів. Підставою для цього названо вчинення цими людьми дій, які не відповідають статусу дипломата і шкодять Польщі.

 

Польща готує санкції проти РФ через Україну

 

Джерело

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.