У Польщі наполовину скоротилася кількість українських заробітчан

Фото: Unsplash Українці дедалі рідше їдуть на заробітки в Польщу

Українці дедалі частіше обирають за краще їхати на заробітки не в сусідню Польщу, а в Німеччину, де зарплата відчутно більша.

 

Зараз у Польщі нараховують близько мільйона українських заробітчан, в той час як до пандемії їх було близько двох мільйонів разом з нелегальними. Про це в середу, 29 вересня, повідомляє Польське Радіо.

 

За даними агентства Personnel Service, українці дедалі частіше їдуть у Чехію та Німеччину.

 

«Зараз мінімальна заробітна плата в Польщі — 2,8 тисячі злотих брутто. В Україні ставка є 6 тисяч гривень, тобто приблизно 883 злотих на місяць. Це втричі менше. В Німеччині, поміж тим, з 1 липня цього року мінімальна заробітна плата — 1 536 євро брутто, тобто в перерахунку 7 041 злотий», — повідомляє Personnel Service.

 

Водночас агентство стверджує, що тисячі українців працюють у Німеччині нелегально.

 

«Дефіцит працівників, на який скаржиться щораз більше роботодавців у Німеччині, змушує владу закривати очі на нелегальних іммігрантів з-за кордону. Це велика загроза для нас», — відзначають у Personnel Service.

 

Компанія Personnel Service попереджає, що відсутність реакції з боку польської сторони може вплинути на уповільнення економіки в країні.

 

Натомість у Польщі зростає попит на українських заробітчан. Кожна четверта компанія планує працевлаштувати українських громадян протягом року.

 

Раніше повідомлялося, що більше половини всіх іноземців, які подали заяви на перебування в Польщі, є громадянами України.

 

Джерело

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.