У Перу колишнього сільського вчителя оголосили президентом

Педро Кастільо набрав 50,12% голосів виборців

Педро Кастільо завоював підтримку найбідніших верств населення своїми обіцянками соціальних реформ і справедливого розподілу багатств Перу.

У Перу виборчком офіційно проголосив представника ліворадикальної партії Вільне Перу Педро Кастільо переможцем президентських виборів, які відбулися 6 червня.

Комісія затвердила результат, згідно з яким Кастільо підтримали 50,12% виборців. Колишній сільський учитель своїми популістськими обіцянками соціальних реформ і справедливого розподілу багатств країни завоював підтримку найбідніших верств населення.

За нього проголосували 8,8 млн осіб. Представниця правопопулістської партії Народна сила, дочка екс-президента Альберто Фухіморі, засудженого на 25 років за організацію «ескадронів смерті» і корупцію, — продовжувачка його політики Кейко Фухіморі — відстала від лідера приблизно на 44 тис. голосів, набравши близько 49,9%. Її спроби оскаржити результати виборів успіху не принесли.

У своїй передвиборній програмі Педро Кастільо спочатку обіцяв «змішану економіку», націоналізацію і боротьбу з монополіями, проте потім від націоналізації відмовився. Новий президент обіцяє збільшити асигнування на охорону здоров’я і освіту, податки на надприбуток, забезпечити загальний доступ в інтернет, повернути смертну кару, скасувати конституційний суд і встановити контроль над ЗМІ.

Аналітики відзначають його політичну недосвідченість на тлі того, що новому президенту доведеться зіткнутися з цілим спектром найсерйозніших проблем, серед яких посилення політичної поляризації, важка економічна криза (посилена частою зміною президентів і пандемією COVID-19) і небувале зростання корупції.

Нагадаємо, 9 листопада 2020 року Конгрес Перу за хабарництво оголосив імпічмент президенту Мартіну Віскарру. Державу очолив Мануель Меріно, однак через кілька днів після приходу до влади він подав у відставку через загибель двох осіб під час розгону протестів проти уряду. Після чого Конгрес Перу призначив нового, третього за тиждень, керівника країни. Ним став 76-річний Франсиско Сагасті, який керував країною до президентських виборів.

Джерело: Російська служба Deutsche Welle

Джерело

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.