У ПАРЄ закликали ввести нові санкції проти Білорусі

Фото: en.wikipedia.org У ПАРЄ закликали до нових санкцій і судів проти режиму в Білорусі

Серед країн, що надають захист жертвам репресій у Білорусі, в ПАРЄ відзначили Україну, країни Балтії та Польщу.

 

У ПАРЄ закликали країни-члени вводити санкції проти представників формальної влади в Білорусі. Про це сказано в резолюції ПАРЄ про порушення прав людини в Білорусі і необхідність міжнародного розслідування, повідомляє Укрінформ у середу, 21 квітня.

 

«Асамблея закликає країни — члени Ради Європи застосувати в своїх судах принцип «універсальної юрисдикції» за фактами катувань, а також ввести цільові санкції за своїми «списками Магнітського» проти осіб, які вчинили серйозні порушення прав людини», — говорить резолюція.

 

У той же час серед країн, що надають захист жертвам репресій у Білорусі, в ПАРЄ відзначають Україну, країни Балтії та Польщу.

 

Як пояснили в документі, застосування принципу «універсальної юрисдикції» має бути спрямоване проти представників правлячого режиму в Білорусі, які причетні до репресій та порушень прав людини. Цей принцип визначає, що національні суди можуть здійснювати кримінальне переслідування осіб, які причетні до серйозних порушень прав людини, навіть якщо ці порушники є іноземцями і скоювали злочини за кордоном.

 

ПАРЄ знову закликала формальну владу Білорусі негайно звільнити всіх політв’язнів, припинити порушувати права людини, зокрема застосування тортур. Поки ця вимога не буде виконана, уряди країн-членів повинні припинити політичне й економічне співробітництво з білоруським режимом. Асамблея також закликала режим у Білорусі провести нові демократичні вибори президента в 2021 році.

 

Нагадаємо, що в Білорусі проти протестувальників відкрили більш як три тисячі кримінальних справ. Багато «протестних» справ пов’язані з використанням IT-технологій, заявили в Генпрокуратурі.

 

Також повідомлялося, що опозиціонерка Світлана Тихановська запропонувала Лукашенкові переговори. Як посередників білоруська опозиція запропонувала «національні держави, що здатні впливати на ситуацію».

 

Джерело

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.