У НАТО розповіли, яких реформ чекають від України

Фото: Politeka Яких реформ НАТО очікує від України

НАТО цікавлять питання реформування інституцій нацбезпеки, сумісності у Збройних силах і цивільного контролю.

 

Заступник генсека НАТО Мірчі Джоане закликав Україну до подальшого здійснення внутрішніх реформ на шляху до членства в Альянсі. Про це він сказав в інтерв’ю Інтерфакс-Україна в четвер, 26 серпня.

 

«Я б сказав, що, коли йдеться про НАТО, звичайно, нас більше цікавлять питання реформування інституцій національної безпеки, управління і контролю, взаємосумісності у Збройних силах, цивільного контролю, політичного контролю, парламентського нагляду, реформи сектору розвідки, що дуже складно, але і дуже важливо. Але є і більш широкі речі, коли йдеться про боротьбу з корупцією, реформування судової системи, забезпечення того, щоб система функціонувала в рамках верховенства права, стримувань і противаг — всі ці питання не обов’язково пов’язані з оборонною галуззю, але також із цінностями, яких ми дотримуємося», — сказав Джоане.

 

«Ось чому ми закликаємо Україну продовжувати в максимально можливому обсязі використовувати Річну національну програму. Я знаю, що в грудні буде спільний перегляд цієї програми, і це кращий спосіб по-справжньому побачити і зайнятися низкою запитань», — додав Джоане.

 

За його словами, рішення про вступ України і Грузії в НАТО є, і воно було підтверджено на найвищому політичному рівні в Альянсі — зокрема, на саміті в Брюсселі кілька місяців тому.

 

«Я закликаю наших українських друзів тримати курс і продовжувати готуватися шляхом внутрішніх реформ, які все ще потрібні для прийняття подальших рішень», — підсумував заступник генсека НАТО.

 

Раніше в НАТО заявили про важливість Чорного моря для Альянсу. У Чорному морі багато морської присутності сил Альянсу і союзників.

 

Також повідомлялося, що Україна приєдналася до Центру безпеки НАТО. Український експерт працюватиме в чинному в Литві Центрі енергобезпеки Альянсу.

 

 

 

Джерело

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.