У НАТО озвучили проблеми з евакуацією із Кабула

Генсек НАТО Єнс Столтенберг

Головним ускладненням, з яким стикаються країни під час евакуації з Афганістану, є доставка людей в аеропорт.

 

Поки рух «Талібан» не погодиться продовжити терміни евакуації людей з Афганістану, вивезти всіх охочих залишити країну не вийде. Про це заявив генсек НАТО Єнс Столтенберг в інтерв’ю газеті Financial Times, опублікованому в четвер, 26 серпня.

 

У зв’язку із цим, зазначив глава Північноатлантичного альянсу, ризики вчинення терактів поблизу аеропорту Кабула ростуть кожного дня.

 

«З одного боку, ми хотіли б, щоб у нас було якомога більше часу, щоб вивезти максимальне число людей. Водночас, якщо ми залишимося після 31 серпня, особливо якщо у нас не буде хоча б мовчазної згоди «Талібану» , ризик атак збільшується», — сказав генсек.

 

При цьому Столтенберг назвав головну проблему, з якою стикаються країни-члени НАТО під час евакуації з республіки, — доставка людей в аеропорт.

 

«Навіть якщо ми вирішимо продовжити терміни евакуації, то нам все одно потрібно буде доставляти людей в аеропорт, а райони навколо аеропорту, Кабул і вся інша країна контролюються «Талібаном», — пояснив він.

 

Нарешті, генсек закликав держави-члени Альянсу об’єднатися і разом протистояти загрозам, які несуть зміна влади в Афганістані, а також «більш агресивна Росія і підйом Китаю».

 

Нагадаємо, напередодні «Талібан» запевнив, що не перешкоджатиме роботі пасажирських авіакомпаній у Кабулі після 31 серпня, коли США завершать спецоперацію з евакуації людей.

 

За останніми даними американських військових, в аеропорту Кабула чекають вильоту понад 10 тисяч осіб. Однак це число може збільшитися за рахунок новоприбулих людей, яких необхідно евакуювати.

 

 

Джерело

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.