У НАТО немає консенсусу щодо ПДЧ для України

Фото: AP Саміт НАТО відбудеться через тиждень

На саміті в Брюсселі лідери країн Альянсу не приймуть рішення про надання ПДЧ Україні та Грузії.

 

На саміті НАТО в червні не буде прийнято рішення про ПДЧ для України та Грузії, оскільки в Альянсі згоди з цього питання немає. Про це в понеділок, 7 червня, заявив заступник генсека НАТО Мірча Джоане, пише Європравда.

 

 

«НАТО — організація, заснована на консенсусі. З цього питання консенсусу поки що немає», — сказав він.

 

Разом з тим, у заяві, за підсумками саміту НАТО, підтвердять, що Україна і Грузія мають перспективу членства в Альянсі. «Офіційна відповідь — це те, що політика відкритих дверей незмінна. Наші лідери на саміті підтвердять цю політику», — сказав Джоане.

 

Він закликав Україну не розчаровуватися через це і навів приклад своєї країни — Румунії.

 

«На початку не всі підтримували членство Румунії в НАТО. І був саміт у 90-х, коли ми не отримали запрошення в НАТО, на яке сподівалися. Тоді у нас була велика проблема в комунікації з населенням з цього приводу. Але, як бачите, це змінилися, і зараз я говорю з вами як представник НАТО», — розповів він.

 

«Тримайте курс, проводьте реформи, працюйте на свою мету», — додав він.

 

Напередодні вийшло інтерв’ю президента Володимира Зеленського, в якому він закликав негайно вирішити питання про вступ України в НАТО, бо країна перебуває в небезпеці.

 

Нагадаємо, що раніше в НАТО пояснили відмову покликати на саміт Україну. Майбутній саміт триватиме всього лише один день, тому участі країн-партнерів у ньому не передбачено.

 

 

 

Джерело

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.