У МВС Польщі прокоментували смерть українця

Фото: Facebook Інцидент з Дмитром Никифоренком стався ще 30 липня

Винних потрібно суворо карати, але не можна вдаватися до колективної відповідальності, зазначив Мацей Вонсік.

Віце-міністр Міністерства внутрішніх справ і адміністрації Польщі Мацей Вонсік підкреслив важливість розслідування смерті 25-річного українця Дмитра Никифоренка в витверезнику в Вроцлаві після затримання поліцією. Про це напередодні повідомило Польське радіо.

Вонсік був гостем порталу Wirtualna Polska, де його запитали про реакцію відомства на те, що після затримання поліцією і в результаті дій поліцейських у Вроцлаві помер 25-річний громадянин України, а в Любіні — 34-річний поляк.

«Уже є реакція. В Любіні почалося прокурорське слідство, і я переконаний, що воно допоможе з’ясувати цю справу. Там є різні свідчення. Якщо говорити про ситуацію з витверезника, то частина поліцейських вже покарані», — сказав віце-міністр.

Вонсік наголосив, що «винних потрібно суворо карати, але з іншого боку, не можна вдаватися до колективної відповідальності». За його словами, важливо, щоб ці «всі справи були з’ясовані».

У свою чергу подробиці останніх годин життя Дмитра Никифоренка розповіла його Сузанна Водолівова в інтерв’ю виданню Телеграф.

«Спочатку нам сказали, що у нього зупинилося серце. Потім, що його довелося зв’язати, тому що він бушував. Але пізніше до мене додзвонився журналіст польського ЗМІ, який бачив запис з витверезника… Він розповів, що Діму мучили, катували і били. Я як подумаю, в яких муках він помирав… Вони тримали його, бризкали з газового балончика … він благав, щоб його не били. Те, що він вкусив поліцейського, — це правда. Але вкусив коли? Вони всі сиділи на ньому і душили, і він укусив, щоб хоч якось вирватися. Він боровся до останнього, щоб його відпустили», — розповіла дівчина.

Молоді люди познайомилися в Польщі, де обидва перебували на заробітках. Дмитро Никифоренко працював на будівництві близько двох років і чекав карту поляка. Вони планували з Сузанною одружитися і залишитися в Польщі.

Також дівчина спростувала інформацію польських поліцейських про те, що Дмитро був наркоманом і алкоголіком.

«Він все життя займався спортом, взагалі не пив. Але в той вечір погодився посидіти з хлопцями в кінці зміни, оскільки тільки почав працювати в цьому місці і не хотів бути «білою вороною». Вони влаштували барбекю, смажили сосиски, трошки випили. Але ми були весь час на зв’язку, Діма не був агресивний і збирався додому спати. Востаннє, коли ми говорили, він був на зупинці, але зв’язок перервався і телефон більше не відповідав», — розповіла Водолівова.

Нагадаємо, у Вроцлаві після затримання поліцією загинув 25-річний громадянин України з Немирова Вінницької області Дмитро Никифоренко, який працював у Польщі на будівництві.

Інцидент стався ще 30 липня, але відомо про нього стало після публікації від 2 вересня в польському виданні Gazeta Wyborcza.

Читайте Korrespondent.net в Google News

Джерело

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.