У МВФ оцінили прогрес України на шляху до траншу

Фото: thebubble.com У МВФ вітали недавні рішення Ради

У НБУ розраховують отримати черговий транш до кінця року, проте в МВФ хочуть побачити більше результатів.

 

У МВФ заявив, що прийняття в Україні закону про перезапуск ВККС є позитивним сигналом, однак, необхідний прогрес і в інших секторах. Про це на брифінгу в четвер, 15 липня, сказав представник МВФ Джеррі Райс, повідомляє Інтерфакс-Україна.

 

«Більше прогресу необхідно в інших секторах (…) Дискусії з владою будуть продовжені», — сказав Райс, відповідаючи на питання про шанси України на отримання другого траншу за програмою Stand-by.

 

Коментуючи недавній візит української делегації на чолі з міністром фінансів Сергієм Марченком у Вашингтон, Райс назвав минулі зустрічі «дуже конструктивними».

 

За його словами, обговорювалися питання управління в Національному банку України, банківського нагляду та виведення банків із ринку, фіскального дефіциту, відновлення і посилення антикорупційної системи.

 

Тим часом у НБУ розраховують отримати транш за програмою Stand-by до кінця 2021 року. Про це інтерв’ю агентству заявив заступник глави Національного банку України Юрій Гелетій.

 

«Продовження співпраці з МВФ для НБУ, українських стейкхолдерів і всіх держустанов — це найважливіше завдання. Зараз потрібно рухатися до досягнення Staff Level Agreement, що означатиме оновлення нашого меморандуму про співпрацю до першого перегляду Радою директорів. Цього року календарно ми можемо встигнути отримати транш», — повідомив він.

 

За словами Гелетея, НБУ також розраховує на отримання другого траншу макрофінансової допомоги від ЄС обсягом 600 млн євро і другої частини DPL від Світового банку на 350 млн доларів. Він підкреслив, що можливість отримання цього фінансування України безпосередньо залежить від успіхів у співпраці з МВФ.

 

Заступник голови НБУ додав, що для продовження співпраці з МВФ НБУ виконує структурні маяки, зокрема, проводить самооцінку з наглядового процесу, звітності та інструментарію згідно з Базельськими принципами.

 

Нагадаємо, 13 липня Рада прийняла закон про перезапуск ВККС, що було однією з умов МВФ.

 

Минулого тижня також повідомлялося, що Мінфін веде переговори з МВФ про новий транш.

 

 

Джерело

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.