У МОЗ повідомили, хто закуповує для українців Pfizer

Фото: Getty Images Степанов: ДП МОЗ України не в змозі провести закупівлю вакцини від COVID-19

Перша поставка в Україну закупленої вакцини Pfizer може відбутися в травні, повідомив Максим Степанов.

 

Вакцина Pfizer в кількості 10 млн доз закуплена через британське закупівельне агентство Crown Agents. Про це в четвер, 8 квітня, повідомив міністр охорони здоров’я Максим Степанов, пише Інтерфакс-Україна.

«Закупівлею вакцини Pfizer буде займатися британське закупівельне агентство Crown Agents. Це компанія, якій ми платимо за логістику і діяльність з доставки. Хтось повинен стежити за дотриманням холодового ланцюга і замовляти літаки», — сказав він.

 

Степанов уточнив, що перша поставка закупленої вакцини Pfizer може бути в травні, а вже в найближчі дні Україна отримає 115 тис. доз вакцини Pfizer, які будуть поставлені в рамках механізму COVAX.

 

«Попередньо, 14-15 квітня вони повинні бути в Україні», — сказав він.

 

На думку глави МОЗ, держпідприємство «Медичні закупівлі України» не в змозі самостійно провести таку операцію, як закупівля вакцини від COVID-19.

 

«Ми через Crown Agents закуповуємо деякі лікарські засоби, зокрема і вакцини, тому, що наш покупець безпосередньо ДП МОЗ України не в змозі, я це вам професійно заявляю, здійснити таку складну закупівлю», — сказав міністр.

 

«Що стосується Crown Agents, то все залежить від того, як з нею працювати. Якщо ти хочеш з нею нормально працювати, то ти з нею нормально працюєш», — сказав він.

 

Коментуючи умови співпраці з Crown Agents і оплату за її послуги, Степанов зазначив, що, згідно з договором з британським закупівельником, «там немає ні 6%, ні 5%, ні 3%, це менше, але це точно має певну конфіденційність».

 

Нагадаємо, що вакцини з ініціативи COVAX отримали вже понад сто країн. Програма допомагає країнам з низьким рівнем доходу вакцинувати медичних працівників та людей з групи ризику.

 

Степанов озвучив несприятливий прогноз з COVID

 

 

 

Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet

Коронавірус

Кіпр скасовує обмеження для британців, які зробили щеплення

СюжетПаспорт вакцинації від коронавірусу в ЄС: «мінне поле» етики і права

СюжетЧому в Україні помирає так багато пацієнтів із COVID, підключених до ШВЛ

Рим заборонив експорт вакцини Astrazeneca до Австралії

Німецькі науковці про коронавірус: театр безпечніший за супермаркет

Джерело

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.