У МОЗ озвучили терміни ревакцинації

Ревакцинацію планують робити через рік після повної імунізації

Рішення про ревакцинацію приймуть після того, як з’являться результати досліджень її ефективності.

 

Повторну вакцинацію від коронавірусу в Україні планують проводити через рік після отримання двох щеплень. Про це розповів головний санітарний лікар Ігор Кузін в інтерв’ю BBC News Україна.

 

 

«Поки що ми не робимо бустерну дозу. Зараз наша основна стратегія — це ревакцинація через рік», — сказав заступник міністра.

 

Він зазначив, що ще йдуть дискусії про те, як ревакцинувати населення, і «є лише кілька заяв фармкомпаній, що бустерна доза викликає більшу імунну відповідь».

 

«Немає достовірних статей у наукових журналах, немає офіційних позицій міжнародних організацій, що бустерна доза є рекомендованою або буде обов’язковою», — пояснив Кузін.

 

Також він підтвердив, що при ревакцинації можна буде змішувати вакцини, хоча «поки що рекомендацій немає».

 

«Швидше за все, в кінці вересня ми отримаємо нові дані про ефективність бустерної дози. Стратегії про ревакцинацію будуть розглядатися також пізніше», — сказав Кузін.

 

Відзначимо, що МОЗ очікує зниження темпів вакцинації до зими. А тим часом за минулу добу в Україні зробили рекордну кількість щеплень — понад 173 тисячі. З початку кампанії щеплено 5 208 200 осіб, з них повністю імунізовані і отримали дві дози — 3 427 847 осіб.

 

 

 

Джерело

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.