У Москві проходить зустріч Путіна з Меркель

Прощальний візит Меркель до Путіна

Німецький канцлер прибула в Росію з прощальним візитом. Але каже, що є про що наостанок поговорити з Путіним.

 

У Москві в п’ятницю, 20 серпня, проходить зустріч канцлера Німеччини Ангели Меркель з президентом Росії Володимиром Путіним, повідомляє ТАСС.

 

«Хотів би відзначити, що ФРН залишається одним з основних партнерів для нас, і в Європі, і в світі в цілому. В тому числі, і завдяки вашим зусиллям протягом попередніх 16 років в якості федерального канцлера. У державному вимірі ФРН для нас — другий торгово-економічний партнер після Китаю», — сказав Путін.

 

Він зазначив, що візит Меркель у РФ буде не просто прощальним на посаді канцлера, а й наповненим серйозним, діловим змістом.

 

«Зараз проходить «Рік Німеччини в Росії», рік, пов’язаний з розвитком економіки. Ми постійно перебуваємо в телефонному контакті. У нас багато питань, які потребують обговорення в особистому форматі, так що я впевнений, що це буде не тільки прощальний візит, пов’язаний з вашим рішенням не обиратися далі як федерального канцлера, а й візит, наповнений серйозним, діловим змістом», — сказав президент РФ.

 

Меркель, своєю чергою, заявила, що країни мають намір і надалі підтримувати контакт, незважаючи на розбіжності.

 

«Незважаючи на те, що у нас є розбіжності в думках, я думаю, добре, що ми говоримо один з одним. І ми маємо намір і надалі підтримувати контакт і говорити один з одним», — зазначила вона.

 

За її словами, на переговорах з Путіним обговорять двосторонні відносини і питання міжнародного порядку денного — Лівію і Афганістан.

 

«Це мій прощальний візит, я цьому дуже рада. Але, як правильно було сказано, не тільки прощальний, а й робочий візит. У нас є про що поговорити», — сказала канцлер.

 

Меркель згадала, що 80 років тому гітлерівська Німеччина напала на СРСР, і з нагоди цієї річниці вона поклала квіти до Могили Невідомого солдата.

 

Під час зустрічі відбувся курйоз — у Меркель задзвонив телефон.

 

 

Нагадаємо, що 22 серпня Меркель відвідає Київ, де зустрінеться з президентом України Володимиром Зеленським. Але на саміт Кримської платформи вона не залишиться.

 

 

Джерело

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.