У Молдові розслідують розкрадання $ 12 млн на імпорті електроенергії з України

Фото: pixabay.com Корупційну схему ввели в 2008 році

Закупівельну ціну на електроенергію було необґрунтовано завищено, а різницю в ціні — привласнено. Державі завдано збитків на $ 11,9 млн.

 

Генеральна прокуратура Молдови відкрила кримінальну справу про розкрадання державних коштів за допомогою незаконних схем імпорту електроенергії з України, повідомляє NewsMaker.

 

У розтраті держкоштів підозрюють представників керівництва компанії Energocom, чиновників Мінекономіки й інших осіб.

 

«За даними слідства, на початку 2008 року керівництво підприємства Energocom, яке постачає в Молдову електроенергію, в змові з чиновниками Міністерства економіки, Нацагентства регулювання в енергетиці (НАРЕ) і іншими особами, навіть за межами країни, реалізували злочинну схему. Вони необґрунтовано збільшили закупівельну ціну на електроенергію та привласнили різницю в ціні. Так вони завдали державі збитків на $ 11,9 млн», — говориться в повідомленні Прокуратури.

 

Також стало відомо, що в червні поновили розслідування щодо контракту на поставку електроенергії, який у 2008 році підписали Молдова й Україна.

 

У цій справі фігуруватимуть екс-президент Молдови Ігор Додон і бізнесмен Володимир Плахотнюк. Справу було відкрито на підставі журналістського розслідування, відзначає видання.

 

Нагадаємо, в Україні на ноутбуках для вчителів мали намір вкрасти 300 млн. Шахраї домовлялися, як розподілити по областях переможців закупівель із подальшим отриманням 30% «відкатів». Усі тендерні документи направлено на перевірку, експертизу проведуть протягом тижня.

 

Також повідомлялося, що екс-главу будкомпанії в Києві викрили на привласненні мільйонів. Колишній директор фірми запевняв вкладників, що будівництво ЖК почнеться вчасно, а отримані гроші через касу не проводив.

 

Джерело

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.