У Мінську журналіст і лікар отримали вирок за розголошення лікарської таємниці

Фото: TUT.BY Борисевич і Сорокін під час оголошення вироку

Журналістка спростувала інформацію влади про те, що загиблий від рук невідомих активіст був п’яний.

 

Мінський суд ухвалив вирок журналісту і лікареві в справі про розголошення лікарської таємниці, що стосується смерті активіста Романа Бондаренка, пише Інтерфакс.

 

Так, редактор відділу ТОВ Тут Бай Медіа Катерина Борисевич отримала шість місяців позбавлення волі і штраф у 100 базових величин, а анестезіолог-реаніматолог столичної лікарні швидкої допомоги Артем Сорокін — два роки позбавлення волі з відстрочкою на рік і штраф у 50 базових величин.

 

Медик був звільнений у залі суду. Люди на вулиці зустрічали його оплесками.

 

За словами адвоката журналістки, півроку позбавлення волі — це мінімальне покарання для такого випадку, однак вирок оскаржуватимуть.

 

 

Дії Катерини Борисевич суд визнав підбурюванням до злочину і розголошення лікарської таємниці, а дії Сорокіна — розголошенням лікарської таємниці.

 

Згідно з матеріалами справи, Борисевич у листопаді минулого року «без згоди пацієнта або інших уповноважених осіб» схилила Сорокіна до надання усної інформації про Бондаренка, а також до передачі через Telegram фотокопій його медичної документації.

 

Борисевич використала отриману від Сорокіна інформацію і фотографії документів у своїй статті, яка спростовує версію влади про те, що Бондаренко був п’яним бешкетником.

 

Стаття, за словами представника Генпрокуратури, «викликала суспільний резонанс і створила атмосферу недовіри до компетентних служб».

 

«Це негативно вплинуло на становище правопорядку і спричинило за собою тяжкі наслідки — призвело до підвищення напруженості в суспільстві, спонукало громадян до проведення незаконних масових заходів, інших протиправних дій», — заявили правоохоронці.

 

Нагадаємо, що 31-річний мінчанин Роман Бондаренко помер у лікарні швидкої допомоги 12 листопада 2020 року. Увечері він вийшов на подвір’я свого будинку і спробував не дати невідомим громадянам зняти біло-червоно-білі стрічки з паркану. Почалася бійка. Бондаренка штовхнули, він вдарився головою.

 

У Мінську журналіст і лікар отримали вирок за розголошення лікарської таємниці

TUT.BY

 

 

У Слідчому комітеті запевняли, що хлопець був у стані алкогольного сп’яніння. У матеріалі Борисевич ця інформація була спростована.

 

 

За побиття Бондаренка нікого не затримали. За його смерть ніхто не був покараний.

 

Попрощатися з померлим Бондаренком прийшли тисячі людей.

 

 

Джерело

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.