У Мінекології оцінили обсяг незаконних вирубок лісу

Фото: Артем Фисун / Facebook (архивное фото) В Україні незаконно рубають ліс на мільярди гривень

Тіньовий ринок торгівлі деревиною становить близько 30% від законного і оцінюється в п’ять мільярдів гривень.

Близько третини обігу деревини в Україні є незаконним, заявив міністр захисту навколишнього середовища і природних ресурсів Роман Абрамовський в інтерв’ю Інтерфакс-Україна.

За його словами, тіньовий ринок становить близько 30% від законного, або 5 млрд грн на рік.

«Це великі гроші, які можна використовувати на лісовпорядкування, протипожежні заходи, в тому числі на заміну породного складу лісів», — сказав міністр.

За його словами, міністерство працює над стратегією управління лісами до 2035 року, яка, зокрема, передбачає поділ господарських і регуляторних функцій Держлісагентства. Він уточнив, що це може бути одна компанія або концерн з регіональними дирекціями.

Абрамовський також підтримав розвиток електронних аукціонів з реалізації деревини, її сертифікації і забезпечення простежуваності «від лісу до виробу».

Також міністр наголосив на важливості питання мотивації керівників лісгоспів максимізувати прибуток.

«Зараз відрахування частини чистого прибутку до держбюджету на рівні 90%. Це просто вимиває кошти з підприємств. Будемо вносити пропозиції щодо цього, що частка чистого прибутку повинна бути 30%, оскільки навіть в нинішньому стані лісова галузь платить 6 млрд грн податків, фактично нічого не отримуючи від держави», — вказав Абрамовський.

Раніше в ООН заявили, що Карпатський регіон опинився в небезпеці через вирубку лісу і зміни клімату.

Джерело

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.