У Мінцифри розповіли про COVID-сертифікати

Фото: naturalnews.com Федоров не уточнив, коли в додатку повноцінно запрацює COVID-сертифікат

Українцям розповіли, як оформити COVID-сертифікат у додатку Дія, який визнали в ЄС.

 

Міністр цифрової трансформації Михайло Федоров на брифінгу в п’ятницю, 20 серпня, розповів, як отримати COVID-сертифікат через портал Дія.

 

 

Для початку потрібно встановити сам додаток. Потім перейти в розділ Послуги.

 

Далі потрібно відправити запит до реєстру, щоб сформувати сертифікат. Тому що це медична інформація, і вона не буде відображена, якщо не зробити запит та електронний підпис.

 

«Не потрібно з електронним підписом ходити в держоргани. Ви можете згенерувати підпис у Дії. Для цього потрібно тільки ваше обличчя. І виконати кілька дій. Біометрія вашого обличчя порівнюється з біометрією в реєстрі. Це займає кілька секунд і ви отримуєте підпис», — розповів Федоров.

 

При цьому в самому додатку поки йдеться, що послуга COVID-сертифікат перебуває у стадії розробки. Федоров пояснив, що інформація в додатку поки оновлюється і процес генерування документів може зайняти деякий час.

 

«Є певні технічні речі… додаток оновлюється, і це може зайняти кілька годин або кілька днів… Це залежить від Google, Apple… Ще потрібно кілька днів, щоб додаток оновився», — сказав він.

 

Крім того, міністр повідомив, що для українців будуть доступні два COVID-сертітфікати — міжнародний і внутрішній.

 

«Ми хочемо бути першими у всьому, і тому у нас генерується не один ковідний сертифікат, а два. Один для того, щоб подорожувати за межі нашої країни, в Європейський Союз, а інший сертифікат внутрішній», — зазначив він.

 

Федоров пояснив, що в міжнародному сертифікаті більше медичної інформації. «Там немає фото. Такі стандарти технічної документації ЄС», — зазначив він.

 

А у внутрішньому сертифікаті менше медичної інформації та є фото. Як і інші документи, можна перевіряти через QR-код, без спеціального обладнання.

 

Міністр додав, що внутрішній сертифікат розроблений на випадок посилення карантину.

 

«Якщо з’явиться ситуація, де потрібен буде COVID-сертітфікат всередині країни, не потрібно буде показувати паспорт або інший документ громадянина України. Тому що у внутрішньому сертифікаті буде фото», — пояснив Федоров.

 

Нагадаємо, напередодні в ЄС схвалили український COVID-сертітфікат, починаючи з 20 серпня.

 

 

 

Джерело

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.