У Європі "тривожно". Іспанія знову перша з COVID

Фото: AP У Барселоні медпрацівники вийшли на акцію з вимогою поліпшити умови праці

Ірландія, тим часом, зважилася на повернення жорсткого карантину часів першої хвилі пандемії.

 

Пандемія коронавірусу в Іспанії знову вийшла з-під контролю. Як заявив 22 жовтня іспанський міністр охорони здоров’я Сальвадор Іллія, Іспанія знаходиться в середині другої хвилі і необхідні більш радикальні карантинні заходи.

 

Напередодні Іспанія стала першою країною в Євросоюзі і шостою у світі, де зареєстрували більше одного мільйона заражень коронавірусом з початку пандемії у світі. До цього часу в країні 34 366 інфікованих померли.

 

Від коронавірусу в Європі потерпає не тільки Іспанія. Ірландія, наприклад, першою зважилася повторно ввести повномасштабний карантин. У ВООЗ ситуацію в європейських країнах назвали «тривожною». Корреспондент.net розповідає подробиці.

 

 

Не виходити з дому

 

21 жовтня стало відомо, що Іспанія першою серед європейських країн досягла позначки в один мільйон заражених коронавірусною інфекцією. Після США, Індії, Бразилії, Росії й Аргентини Іспанія — шоста країна світу, де коронавірусом заразилися більше мільйона осіб.

 

Поширення коронавірусу в низці районів Іспанії стало неконтрольованим, заявив у четвер глава МОЗ королівства Сальвадор Іллія.

 

«Ми знаходимося посередині другої хвилі, це більше не загроза, це реальність. У деяких частинах нашої країни епідемія більш не піддається контролю, так що нам потрібні більш радикальні заходи», — наводить його слова агентство Bloomberg.

 

Він зазначив, що в районі іспанської столиці Мадрида поширення COVID-19 сповільнилося, але все ще залишається високим. Уряд Іспанії зараз спільно з місцевою владою розробляє подальші кроки.

 

Кількість нових випадків інфекції на кожні 100 тисяч жителів за останні сім днів склала 178. У Німеччині, де одна з кращих ситуацій у ЄС, цей показник, за даними Інституту імені Роберта Коха, на цей час складає 51.

 

Карантинні заходи, введені в Іспанії, були одними з найсуворіших у Європі, але, незважаючи на це, вона стала другою за масштабами пандемічної катастрофи серед країн ЄС. Карантин почали пом’якшувати наприкінці весни, коли темпи приросту заражених почали знижуватися.

 

Сам процес влада охрестила терміном «деескалація», а його кінцевий результат словосполученням «повернення до нового нормального життя». Незабаром поняття «нова нормальність» стало буденним. Йдеться про дотримання дистанції і жорстких правил особистої гігієни, а також повсюдної дезінфекції.

 

За масштабом економічних збитків від коронавірусу Іспанія стала лідером у Євросоюзі. Про своє банкрутство оголосили більше 100 тисяч іспанських підприємств. При найгіршому сценарії ВВП країни може скоротитися на 15 відсотків у 2020 році.

 

Зараз з метою стримування епідемії дедалі більше населених пунктів, районів і цілих регіонів піддаються карантинним обмеженням або мають намір ввести їх. Під карантин потраплять 7,6 мільйона жителів Іспанії.

 

У столиці Іспанії, Мадриді, можна виїжджати за межі свого району у виняткових випадках. Бари і ресторани працюють там до 22:00. Дозволено збиратися, але лише в шістьох.

 

У Каталонії закриті всі бари і ресторани, вони працюють тільки на виніс. Фітнес-клубам і концертним майданчикамі працювати можна, але кількість відвідувачів не повинна перевищувати половину.

 

Іспанці про новий локдаун поки не говорять. А ось Ірландія 21 жовтня повернула безпрецедентні обмеження на всій території країни, майже ідентичні тим, які діяли навесні під час першої хвилі.

 

В Ірландії кількість заражень коронавірусом почала зростати з початку жовтня і вже досягла найбільших показників першої хвилі — близько 1,2 тисячі нових випадків щодня.

 

Припиняють роботу магазини, які не продають товари першої необхідності, а також перукарні. Ресторани зможуть продавати страви тільки на виніс.

 

У той же час промислові підприємства продовжать роботу. Також не закриватимуть школи і дитячі садки.

 

Людей просять не виходити з дому без крайньої необхідності. Компанії повинні перевести працівників на дистанційну роботу, якщо це дозволяє їхня сфера діяльності.

 

Виходити з дому для занять спортом буде дозволено не далі, ніж у межах 5 кілометрів від дому. Більш далекі поїздки можливі тільки для роботи і з інших невідкладних причин, а порушення будуть каратися штрафами.

 

Летальний результат. Повторні зараження COVID-19

 

Приватні зібрання в будинках або садах заборонені. Приходити в гості можна тільки для турботи про близьких або висловлювання співчуттів у разі особливих обставин в сім’ї. Домогосподарствам, де тільки один дорослий, дозволяють кооперуватися для взаємної допомоги.

 

Зустрічі з особами, які не проживають разом, можливі тільки на вулиці, якщо там разом перебувають члени не більше двох домогосподарств і якщо це не далі 5 кілометрів від їхнього будинку.

 

Приватні події з низкою гостей можливі тільки для особливих подій, таких, як весілля і похорон, — за участю не більше 25 і 19 осіб відповідно.

 

Джерело

Підписуйся на наш Telegram-канал, щоб першим бути в курсі усіх новин та подій — Підписатись

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.