У ЄС ухвалили рішення про введення COVID-паспортів - ЗМІ

Остаточні переговори пройдуть у травні

Зобов’язання з підготовки й запуску COVID-сертифікатів взяли на себе 27 країн — членів Євросоюзу. Документ дозволить туристам легше пересуватися по ЄС.

 

Країни Європейського Союзу в середу, 14 квітня, офіційно домовилися про введення COVID-паспортів. Це стане першим кроком до відновлення туризму вже влітку 2021 року, пише Reuters з посиланням на два дипломатичних джерела.

 

COVID-сертифікати дозволять туристам, які мають вакцину від коронавірусу, тим, хто видужали від інфекції або з негативним результатом тестів, легше пересуватися країнами ЄС.

 

Зобов’язання з підготовки й запуску найближчим часом відповідного дозвільного документа взяли на себе 27 країн — членів Євросоюзу.

 

Свою згоду ще повинен дати Європарламент. Це, як стверджує видання, має відбутися у квітні. Остаточні ж переговори між депутатами, представниками країн і виконавчим органом ЄС почнуться в травні.

 

Що стосується осіб, які відмовляються вакцинуватися або ж хто зробити цього не може, то їм дозволять робити тести на коронавірус.

 

Держави-члени будуть зобов’язані визнавати вакцини, схвалені Європейським Союзом. Однак деякі країни можуть також видавати сертифікати громадянам, які отримали ін’єкцію російським Sputnik V або китайським Sinovac.

 

У МОЗ розповіли, якими будуть паспорти вакцинації українців

 

Додамо, у Данії ввели COVID-паспорти. Тепер документ про тестування чи вакцинацію потрібно буде пред’являти при відвідуванні кафе і перукарень.

 

Джерело

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.