У ЄС не заборонятимуть вакцину AstraZeneca

Регулятор ЄС рекомендував продовжити використання вакцини AstraZeneca

Переваги вакцини продовжують переважувати ризики, так як немає доказів того, що саме препарат призвів до ускладнень, кажуть в EMA.

 

Європейське агентство з лікарських засобів (EMA) рекомендувало продовжити використовувати COVID-вакцину компанії AstraZeneca. Про це повідомляє прес-служба EMA в четвер, 11 березня.

 

Агентство поінформоване про рішення влади деяких країн ЄС, але звертає увагу на відсутність вказівок на те, що вакцинація призвела до цих ускладнень.

 

«Позиція EMA полягає в тому, що переваги вакцини продовжують переважувати ризики і що вакцинація може тривати, поки ведеться розслідування випадків тромбоемболічних ускладнень», — сказано в повідомленні.

 

У той же час Ісландія вирішила призупинити вакцинацію препаратом AstraZeneca.

 

«В Ісландії тимчасово призупиняється вакцинація препаратом від AstraZeneca», — заявив ісландський Директорат охорони здоров’я.

 

Крім того, Італія заборонила застосування однієї партії вакцини AstraZeneca. Рішення прийняло Італійське агентство з лікарських засобів (Aifa) «в якості запобіжного заходу» після «повідомлень про деякі серйозні побічні ефекти, які збігаються у часі із введенням доз з партії ABV2856 вакцини AstraZeneca».

 

Нагадаємо, що раніше Данія призупинила застосування вакцини AstraZeneca. У Данії не встановили, чи є взаємозв’язок між тромбами і вакцинацією, але вирішили відреагувати на найменші ознаки можливого ризику.

 

Потім Норвегія призупинила використання вакцини AstraZeneca. Тромби утворюються після вакцинації у переважно літніх осіб, у яких також часто є інше основне захворювання, стверджують у Норвегії.

 

Джерело

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.