У ЄС моніторитимуть стічні води на коронавірус

Коронавірус шукатимуть у воді

Містам і великим громадам треба брати за можливості дві проби зі стічних вод за тиждень.

 

Європейська комісія закликає всі держави-члени ЄС з урахуванням боротьби з пандемією COVID-19 надалі перевіряти стічні води на коронавіруси, повідомляє DW.

 

«Важливо, щоб країни ЄС якнайшвидше встановили ефективні системи моніторингу стічних вод і забезпечили негайне надходження відповідних даних в органи охорони здоров’я», — заявив єврокомісар з питань навколишнього середовища Віргініюс Сінкявічюс в інтерв’ю німецькому виданню Welt am Sonntag.

 

За словами єврокомісара, треба використати всі наявні можливості для виявлення вірусу і його варіантів.

 

«Контроль за стічними водами може бути економним, швидким і надійним джерелом інформації про поширення серед населення цього вірусу і його варіантів», — зазначив Сінкявічюс.

 

Таку систему моніторингу стічних вод, на переконання єврокомісара, можна створити в термін до шести місяців.

 

Ідеться про додатковий допоміжний інструмент моніторингу для прийняття рішень державними органами охорони здоров’я, сказав єврокомісар. Він переконаний, що містам і великим громадам треба брати за можливості дві проби зі стічних вод щотижня — і в разі відсутності в них вірусу можна говорити, що це регіон з низьким ризиком поширення вірусу.

 

При цьому Сінкявічюс послався на досвід Барселони, влада якої проводить забір проб стічних вод для аналізу ситуації з вживанням наркотиків.

 

Нагадаємо, що за добу 1 травня в світі зареєстрували 680 160 нових випадків COVID-19, з них в Індії — 370 059 нових заражень.

 

Джерело

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.