У ЄК схвалили рішення про "авіаційний безвіз"

Фото: АР Угода буде підписана між Україною, ЄС та державами-членами

Наступним кроком буде внесення проекту на розгляд Ради ЄС та його остаточне схвалення.

 

Європейська комісія схвалила проект рішення Ради для підписання угоди про спільний авіаційний простір з Україною, відоме також як угода про «відкрите небо» або «авіаційний безвіз». Про це повідомив представник України при Євросоюзі, посол Микола Точицький у четвер, 8 квітня.

 

 

«Довгоочікувана новина: сьогодні Європейська комісія схвалила проект рішення Ради про підписання Угоди про спільний авіаційний простір. З нетерпінням чекаємо підтримки країн-членів і швидкого укладення угоди», — написав український дипломат у Twitter.

 

Наступним кроком буде внесення проекту на розгляд Ради ЄС та його остаточне схвалення. Угода буде підписана між Україною, ЄС та державами-членами.

 

Як повідомляє прес-служба представництва України при Євроcоюзі, укладення цієї угоди сприятиме створенню спільного авіаційного простору між Україною та ЄС на основі спільних цінностей і надійних стандартів ЄС у сфері безпеки польотів, управління повітряним рухом та захисту прав споживачів.

 

«Завдяки угоді збільшиться кількість рейсів, розшириться географія, відкриються нові можливості для громадян і бізнесу. Спільний авіаційний простір Україна — ЄС створить умови для нових комерційних можливостей авіаліній України і держав-членів ЄС, а також сприятиме залученню інвестицій в авіаційну сферу України», — йдеться в повідомленні.

 

Нагадаємо, угоду про відкритий авіапростір досі не було підписано через британсько-іспанську суперечку про приналежність Гібралтару. Шанс на якнайшвидше підписання дав вихід Великій Британії з ЄС, але на жовтневому саміті Україна — ЄС Брюссель знову переніс це підписання, посилаючись на незавершений процес «розлучення» з Лондоном.

 

Пізніше планувалося, що угоду про «авіаційний безвіз» підпишуть у березні під час візиту президента Європейської ради Шарля Мішеля в Україну. Але цього так і не сталося. Про причини розповів глава МЗС Дмитро Кулеба.

 

Джерело

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.